Gazdaság

Több pénz folyhat be elektronikus árverésen

Akár 10-20 százalékkal is nagyobb lehet az eladási összeg

A jelenleginél 10-20 százalékkal is magasabb összeg folyhat be a felszámolási eljárásokból azáltal, hogy az idén már kötelezően elektronikus úton értékesítik a csődbe jutott cégek vagyonát, és a többlet nemcsak a gazdasági szereplőknek, de a kincstárnak is kedvező lesz - mondta a fejlesztési tárca miniszteri biztosa a Magyar Nemzetnek.

Kunfalvi Zoltán utalt arra, hogy az eddigi értékesítési módszerrel csupán a hitelezők követeléseinek néhány százaléka futott be, sok esetben még az adóhivatal sem jutott hozzá követeléseihez. 
A szakember szerint a rendszer kialakítása fontos része a kormány korrupcióellenes programjának. Általa kiküszöbölhetőek lesznek a kétes háttér-megállapodások az árveréseken. Az eddigiekhez képest sokkal többen licitálhatnak majd. A rendszer biztosítja az egyszerű eljárást, valamint a licitek anonimitását. Lényeges elem az is, hogy a rendszert az állam működteti.