Gazdaság

Nyolcvannégymilliós bírságot kaptak a Pallas Athéné alapítványok

A Közbeszerzési Döntőbizottság hatvanhat ügyben talált szabálytalanságot

A Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB)  az MNB Pallas Athéné alapítványaira 66 ügyben 84 millió forint bírságot szabott ki -  tájékoztatták a Pallas Athéné alapítványok kedden az MTI-t.

A több mint ezer szerződésállományból 112 szerződést vizsgált a Közbeszerzési Döntőbizottság az alapítványok saját kezdeményezésére és az ügyészség indítványára, ebből a KBD csak 66 ügyben szabott ki büntetést. A Pallas Athéné alapítványok az Alkotmánybíróság döntése után  május 13-án önként kérték a Közbeszerzési Döntőbizottságot, hogy vizsgálja meg az alapítványok szerződéseit. 

A KBD megállapította, hogy az alapítványok által létrehozott három cég piaci alapon végzi a tevekénységét a nyereség realizálása érdekében, így nem tartoznak a közbeszerzési törvény hatálya alá - tájékoztat az alapítványok közleménye. 

Az alapítványok a hatóságok döntéseit tudomásul veszik, hiszen az az Alkotmánybíróság döntését követően kialakult új jogi helyzet következménye. Az alapítványok a 8 millió forint feletti beszerzéseikre közbeszerzést írnak ki. Hangsúlyozták, a vizsgáltatok gyors befejezésével újra az oktatási, értékteremtő  szakmai munkára összpontosíthatnak, és felidézték, hogy eddig már több mint 800 oktatási és kutatási támogatásról hoztak határozatot.