Gazdaság

Megemlékezés az OECD-tagságról

A szervezet tapasztalata nagy hasznára volt a magyar szakpolitikáknak

Magyarország húsz éve csatlakozott a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez. A Nemzetgazdasági Minisztérium az évfordulóról tegnap, az OECD Nemzeti Tanács ülésén egy tanulmányi pályázat eredményhirdetésével emlékezett meg.

Két évtizede, 1996-ban lett tagja hazánk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetnek (OECD). Balogh László, a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára tegnap, az OECD Nemzeti Tanács ülése után az MTI-nek elmondta: Magyarország számára rendkívül hasznos volt az OECD-ben eddig eltöltött húsz év, jelentősen hozzájárult az egyes szakpolitikák kialakításához és finomhangolásához. Felidézte: ez volt az első transzatlanti szervezet, amely az ország gazdasági, politikai átalakulását visszafordíthatatlanná tette. Az OECD tudása sokat számít a globális hatásoktól vezérelt környezetvédelem, klímapolitika területén, a tapasztalatok a termelékenység és szakképzés területén is hasznosak a tagállamoknak.

Az ülésen Balogh László beszámolt a magyar tagságot ünneplő eseményekről. Így többek között Orbán Viktor kormányfő párizsi, Angel Gurría OECD-főtitkár budapesti látogatásáról, és arról is, hogy a főtitkár gratulált a magyar gazdaságpolitika elmúlt öt évben felmutatott sikeréhez. A Nemzeti Tanács tanulmányi pályázatot írt ki az évforduló alkalmából, a pályaművek közül szakmai zsűri választotta ki a legjobbakat. A tárca a diákoktól azt várta, hogy vagy átfogóan, vagy egy szakpolitikai területre fókuszálva mutassák be, hogyan élt Magyarország az OECD-tagság lehetőségeivel. A legjobb pályamű alkotója, Száraz Krisztina többnapos tanulmányutat nyert Párizsba, Ludányi Dávid második és Kuruczleki Éva harmadik helyét százötven-, illetve százezer forintos ajándékutalvánnyal ismerték el.