Gazdaság
Kültéri sportparkot építhetnek a települések
A hírt az NFM jelentette be
A tárca közleményében hangsúlyozza: a kormány számára kiemelten fontos a mindennapos sportolás, amelyet könnyen hozzáférhető és ingyenes létesítményekkel kíván vonzóvá tenni. A mozogni vágyó lakosság legkönnyebben saját lakóhelyén érhető el, azonban számos településen még további fejlesztésekre van szükség annak érdekében, hogy a sportolni vágyók megfelelő környezetben tölthessék el szabadidejüket, anélkül, hogy ehhez máshová kelljen utazniuk.
A közlemény szerint a sportparkok építésére a települési önkormányzatok nyújthatnak be kérelmet a lakosságszámmal arányosan. A programban 40, 70, 90 vagy 150 négyzetméter alapterületű sportpark építhető, amely 200 vagy 400 méteres, 125 centiméter széles futókörrel bővíthető. A létesítmények mindegyike alkalmas lesz az alapvető erősítő edzésformák gyakorlására, a nagyobb méretűek pedig további speciális gyakorlatok elvégzésére is lehetőséget biztosítanak - közölték.
A kérelmeket a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt.-nél lehet benyújtani augusztus 15-ig. Az új sportparkokat az elbírálást követően a Nemzeti Sportközpontok építi meg.
A Nemzeti szabadidős - egészség sportpark programról a részletes tájékoztatás és a kérelem benyújtásához szükséges dokumentáció a www.kormany.hu és awww.bmsk.hu/sportpark oldalon tölthető le.
NFM: a kormány hosszú távú programot indított sportparkok kialakítására
A kormány hosszú távú programot hirdetett ingyenesen igénybe vehető kültéri sportparkok kialakítására, az első ütemben 2016-ban 1,5 milliárd forint áll rendelkezésre - mondta Boros Anita, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) vagyonpolitikáért felelős államtitkári feladatokat is ellátó vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán. Kifejtette: a KSH adatai szerint Magyarországon a felnőtt lakosság 67 százaléka 10 percet sem sportol naponta, a szabadidősportot űzők aránya mindössze 3,2 százalékot tesz ki.
A helyettes államtitkár szólt arról, hogy jelenleg a 3150 magyar település közül 100-nál van kondipark, sportpark, és jelentős érdeklődés mutatkozik a lakosság körében a kültéri sportlétesítmények iránt. Az önkormányzatok augusztus 15-ig küldhetik be a kérelmüket, az első ütemről döntés szeptember végén várható. A kérelmekről a nemzeti fejlesztési miniszter dönt az előkészítő bizottság javaslata alapján, az önkormányzatok nem pénzt, hanem létesítményt kapnak - tette hozzá.