Gazdaság
Az MVM Edison programjának köszönhetően tizenketten ismét kiléphettek a fényre
Immár másodszor szervezték meg a versenyt

Az IoTrend Kft. tagjai, Bátai Rolnad, Dudás Péter, Dúll Gábor, Lőrincz Dániel, Maros István úgy látták, hogy a megújuló energiaforrások rendelkezésre állása bizonytalanságot okoz, az igény és az igénybe vehető erőforrások nehezen egyeztethetők össze.
Az EnergyAL egy moduláris elemekből felépülő rendszer, amely termelő, tároló és fogyasztó egységekből áll. Az EnergyAL már meglevő rendszerek összehangolására támaszkodik, összegyűjti az adatokat, azokat pedig a felhőbe továbbítja – azaz nem fizikai szerveren tárolja –, az így kezelt és rögzített adatok bárhol hozzáférhetők. A rendszer előnye, hogy új eszközök, kapacitásbővítés esetén is használható, azokkal összehangolható, emellett a lehetséges üzemzavarok kiküszöbölésére is megoldást kínál.
A Különlegesotthon.hu Kft. Solar-Safe projektjének célja egy olyan hőkamerás drónokkal végzett ellenőrzési protokoll és üzleti szolgáltatás bevezetése, amellyel a napelemes rendszerek ellenőrzése háztartási mérettől az ipari méretű megoldásokig érintés mentesen, költséghatékonyan és gyorsan elvégezhető. A tapasztalatok alapján a napelemek hibás működése és a hibák mibenléte a hőképeken teljes bizonyossággal felismerhető, a hőkamera pedig legkönnyebben a rohamosan fejlődő dróntechnológia alkalmazásával juttatható el a megfelelő vizsgálati pozícióba.
A napenergiával működtetett termoakusztikus hűtőgép megalkotói, Gulyás Attila és Trefán Szilárd olyan hűtési rendszer megalkotását tűzték ki célul, amelyben a napenergia közvetlenül – villamos energiává történő átalakítása nélkül – működtet egy termoakusztikus hűtőgépet.
