Belföld

Több szálon kapcsolódik egymáshoz Soros György és az LMP

Szél Bernadett és Meszerics Tamás is a spekuláns szövetségeseivel találkozott

Szél Bernadett, az miniszterelnök-jelölt több olyan uniós biztossal is találkozott, akik támogatják Soros-tervet. Az LMP egyetlen EP-képviselője, Meszerics Tamás korábban azt sem támogatta, hogy az unió szigorítson a terrorvédelmi intézkedésein - írja Origo. 

Novemberben derült ki, hogy Szél Bernadett olyan biztosokkal is találkozott Brüsszelben, akiket Soros György szövetségeseiként tartanak számon, és Magyarországot támadták. Szél egyik tárgyalópartnere az a Vera Jourová volt, aki brüsszeli biztosként személyesen találkozgat Soros Györggyel és Magyarország megbüntetését követelte. Szél Bernadett Soros egy másik szövetségesével, Corina Cretuval is találkozott.

November 27-én Szél Philippe Lambertssel találkozott, aki Soros György megbízható szövetségeseként minden lehetséges alkalommal támadta Magyarországot. Az Európai Parlament zöldpárti frakciójának vezetője korábban uniós vizsgálatot követelt a magyar bevándorláspolitika miatt, és a migránsok betelepítésének híve. Szél Bernadett egyébként még 2002-ben a Soros György által is pénzelt Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület emberi jogi szervezetnek a programvezetőjekét dolgozott. 

Az LMP-ben azonban nem Szél Bernadett az egyetlen kapocs Soros Györgyhöz. Két magyar európai parlamenti képviselőt, a DK-s Niedermüller Pétert és az LMP-s Meszerics Tamást nevesítette a Soros György alapította Nyílt Társadalom Alapítványok (Open Society Foundations) égisze alatt működő European Policy Institute listája, amely az EP-ben "megbízható szövetségeseknek" tekinti az érintetteket. 

Meszerics Tamás akkor azt közölte az MTI-vel: migrációs ügyben nem, de más kérdésekben keresték már meg a Nyílt Társadalom Alapítvány képviselői, és beszéltek is egymással. "Ebben az égvilágon semmi kivetnivalót nem találok, sőt, büszke vagyok arra, hogy a zöld képviselőcsoport több mint felével együtt szereplek ezen a bizonyos listán - fogalmazott a politikus.

Meszerics azzal is felhívta magára a figyelmet, hogy még 2017 februárjában nem szavazta meg az EP-ben az új terrorellenes intézkedéseket. Ebben többek között büntetnék azokat, akik tagokat toboroznak terrorista szervezeteknek, népszerűsítik, vagy pénzzel támogatják őket.

Forrás: Origo