Belföld
Szenvedélyesen szereti a közpénzt a csepeli alpolgármester
A politikus magáncélra is fordított a város költségvetéséből
“A csepeli szocialisták az őszi önkormányzati választási kampányban együtt fognak menni a DK által polgármesternek jelölt Horváth Gyulával, én pedig immár nem polgármester-jelöltként, hanem a csepeli MSZP elnökeként a baloldali pártok közös listájának második helyéről fogok minden tőlem telhetőt megtenni a következő szűk hét hétben azért, hogy a demokratikus, baloldali pártokkal és a mögöttünk álló többséggel közösen október 12-én visszaadjuk Csepelt a csepelieknek” – írta honlapján honlapján Szenteczky János, a csepeli MSZP több bűncselekménnyel vádolt elnöke.
A politikusról két bírósági döntés is kimondta, hogy még a magánügyvédeire is 3.750.000 forintot költött a csepeli adófizetők pénzéből, “piszkos útnak” nevezve az elmúlt évek fejlesztésekre, út- és csatornázásra, közterület-felújításokra épülő várospolitikáját.
A jelenlegi önkormányzati vezetés kimutathatóan évi kétmilliárd forintot takarít meg a korrupció visszaszorításával.
A csepeli balliberális pártszövetség jelöltjei hétfőn mutatkoztak be a sajtónak, de az eseményen Szenteczky nem jelent meg. A kerületben indul a balliberális oldal képviseleteként továbbá a sikkasztással vádolt és magánokirat-hamisítás miatt elmarasztalt Takács Krisztián is.
Kétmilliárd forintos megtakarítás a korrupció visszaszorításával
2010 októberében a Fidesz-KDNP átvette a fizetésképtelenség küszöbén álló Csepel város irányítását. Az év végére várható folyó fizetési hiány meghaladta a 4 milliárd forintot, a város pedig hosszú távú, milliárdos adósággal is rendelkezik. Azon feladatokat, melyet korábban a kerületben "pártvállalkozók" végeztek, visszavett a kerületi vagyonkezelő. A korábbi száz fő helyett a munkavállalók száma ezért mostanra meghaladja a nyolcszáz főt.
A korrupció-gyanús szerződések felmondásával, a munkák átvételével, a pénzszórás megfékezésével és a pénzügyek rendezésével a csepeli önkormányzat több mint kétmilliárd forintot takarít meg éves szinten a 2010-es költségvetéshez és az akkori állapotokhoz képest. Két év alatt az önkormányzat továbbá növelte szolgáltatásainak számát, a korrupció pontos szintjét ezért úgy tudják csak megadni, hogy meghaladta az említett kétmilliárd forintot - tette hozzá Ábel Attila alpolgármester egy bejegyzésben.
Szenteczky János politikust utoljára májusban volt aktív a legnagyobb közösségi oldalon, ahol bejegyzése szerint az zavarta a leginkább, hogy a csepeli önkormányzat homlokzatán lévő zászlók közül a székely feljebb helyezkedik el, mint a helyi és nemzeti lobogó.
Forrás: Csepel.info