Belföld
Rétvári Bence: Nőhet Közép-Európa súlya az Unióban
„A Brexit az EU súlypontját keletebbre tolja”
Rétvári Bence hangsúlyozta: a Brexitnek Magyarország számára fontos következménye, hogy egy erős gazdaság gyengébb szálakkal kötődik majd az unióhoz, ugyanakkor az EU motorjának számító Németország és a visegrádi államok közötti gazdasági kapcsolat erősebb, mint a német-francia vagy a német-amerikai kapcsolat. Ez az EU súlypontját keletebbre tolja - fűzte hozzá.
"Bízunk benne, hogy Magyarországon továbbra is nő a gazdaság" - mondta, hangsúlyozva, hogy egy év alatt a bruttó kerestek 6,7, míg a nettó keresetek 8,3 százalékkal emelkedtek. Ez azt mutatja, hogy megérte dolgozni, nincs túldóztatva a jövedelem - közölte.
Kitért arra, hogy a közszférában 11,6 százalék, a vállalkozói szférában 7,2 százalék volt a béremelés mértéke. Ezért volt fontos a minimálbér emeléséről csütörtökön aláírt bérmagállapodás, amelynek köszönhetően a vállalkozói világban is "felpörög a béremelés" - fogalmazott.
A keresztény értelmiségi szerzők vitairatának szánt kötet címére utalva azt mondta, az idők egyik jele az amerikai elnökválasztás eredménye is, amely megváltoztathatja a liberális média által képviselt "negatív tendenciákat".
Az államtitkár közölte: a liberális média azt sugallta, hogy csak a keresztény, középosztálybeli fehérekről lehet rosszat mondani, mások esetében ez diszkriminatív, holott a keresztények a legnagyobb üldözött csoport a világon, és a keresztényüldözés esetenként rasszizmussal párosul. "Mindenkit a tettei után ítéljünk meg, ne a származása alapján" - fogalmazott.
A kötetről azt mondta, az visszajelzés arról, hogy mit sikerült elmagyarázni az elmúlt évek kormányzásáról, és mi az, amit nem mondtak el elég jól.
Az Idők jelei 2016 című kötet, amelyet a tavalyi hasonló vitairat után a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület és a Professzorok Batthyány Köre adott ki, olyan, a közvéleményt foglalkoztató témákról szól, mint a közjó, az életvédelem, a korrupció, az ifjúság, a migráció, az élelmiszer-gazdaság és a társadalmi kommunikáció.
A három szervezet elsőként Siófokon rendezte meg a vitairatot bemutató, kétnapos konferenciát, amelyen a szerzők - mások mellett Tokár János, Kulin Ferenc, Járóka Lívia, Lakner Zoltán Lehel, Baritz Sarolta Laura - a témában jártas szakértő vendégekkel folytatnak szakmai vitát.