Belföld
Rendezik a kormányhivatalok és a Nébih pénzügyi helyzetét
Magyar Közlöny: több pénz jut börtönfejlesztésre
A közlönyben megjelentek szerint a kormány egyetért a büntetés-végrehajtási intézetek zsúfoltságát megszüntető férőhely-bővítéssel annak érdekében, hogy Magyarország eleget tegyen az Emberi Jogok Európai Egyezményében foglaltaknak. Ezért idén 1,2 milliárd, jövőre 30,4 milliárd, 2018-ban 51,3 milliárd, 2019-ben pedig 20 milliárd forintot költenének a férőhely-bővítésre.
A kormány határozata szerint 9,7 milliárd forintot szánnak az idei költségvetésből a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a megyei kormányhivatalok pénzügyi helyzetének rendezésére. Ebből a Nébih 4,7 milliárd forintot kaphat az élelmiszerlánc-felügyeleti díj megváltozott szabályozása miatt kieső bevételei rendezésére. A magyar élelmiszerlánc-felügyeleti díjat tavaly nyáron brüsszeli döntés nyomán az eredeti, egykulcsos mértékre kellett visszaállítani, ami jelentős bevételkiesést jelentett. A megyei kormányhivatalok pénzügyi helyzetének rendezésére pedig ötmilliárd forintot biztosítanak a kormányhatározat szerint.
A kormány döntött arról is, hogy két év alatt minttegy 4,8 milliárd forinthoz juthat a központi költségvetés terhére a Fiumei úti sírkert a Nemzeti Sírkert és Nemzeti Emlékhely kialakításához és működtetéséhez. A pénzt a Fiumei úti Nemzeti Sírkert és Nemzeti Emlékhely és a Salgótarjáni utcai lezárt zsidó temető üzemeltetési, vagyonkezelési feladatainak hatékony ellátása, valamint a működéshez szükséges infrastruktúra biztosítása, továbbá a közcélú zöldfelületek karbantartása, felújítása, gondozása, a balesetveszély elhárítása, illetve a temetőkről és a temetkezésről szóló törvény előírásainak betartása érdekében biztosítják.