Belföld
„Nem lehet eljátszani a nemzetet holmi roggyant rulettasztalon”
Szita Károly: Megkerülhetetlen tényező lesz az unióban, ha sikerül széles körű összefogást teremteni

A Polgármesterek a bevándorlásszervező irodák ellen című konferencia a falvaink és városaink védelme érdekében tett fontos lépés volt, sikeresnek azonban csak akkor mondhatjuk, ha el is érjük a célunkat, meg tudjuk védeni közösségeinket – mondta lapunknak Szita Károly, Kaposvár fideszes polgármestere. A rendezvényt szervező Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke közölte, a többi polgármesterrel érzékelik a veszélyt, ami a településeiken jelentkezne, ha migránsokat telepítenének Magyarországra. „Múlt héten több mint hatszázan gyűltünk össze, hogy együttes erővel lépjünk fel Brüsszel betelepítési tervei ellen. Elfogadtunk egy felhívást, melyben kértük, hogy a kormány és az önkormányzatok tegyenek meg minden jogi lépést a veszély elhárításáért - idézte fel.
Az ellenzék időnként felveti, ugyan mi baj lehetne abból, ha egy település befogadna tíz-tizenöt bevándorlót – jegyezte meg. „Akik ezt kérdezik, azoknak jelezném, hogy pontosan így kezdődött Lyonban, Párizsban és Kölnben is. És mi lett belőle?” – fogalmazott. A polgármestereknek nem Brüsszel, hanem a magyarok érdekeit kell képviselniük - jelentette ki a polgármester.
Szita Károly beszélt arról is, bár az uniós döntéshozatal ijesztőnek tűnik, még mindig hiszi és vallja, hogy egy demokratikus világban nem lehet az emberek felhatalmazása nélkül, sőt, érdekeikkel szöges ellentétben álló intézkedéseket bevezetni. Biztos benne, ha sikerül egy széleskörű, pártpolitikán felül álló összefogást megteremteni e nemzeti sorskérdésben, az megkerülhetetlen tényező lesz Brüsszelben is.
Hangsúlyozta, a magyar emberek a 2016-os népszavazás és nemzeti konzultáció alkalmával egyértelművé tették, hogy nem akarnak migránsokkal együtt élni, és ez kijelöli Magyarország számára a követendő utat, a felső korlát nélküli betelepítési kvóta elutasítását. Az ellenzék még akkor is tagadta, hogy a migráció egyáltalán létezik, mikor már százezrek özönlöttek be Európába, így nem meglepő, hogy most a bevándorlásszervező irodák létét is tagadják – mutatott rá. Közölte, jóhiszeműen azt feltételezi, hogy az ellenzék pártpolitikai okokból, csak a szembenállás kifejezése okán foglalta el a migránsbarát pozíciót. Nagyobb bajnak tartja, ha emögött a vállalhatatlan viselkedés mögött meggyőződés, netán hatalmi érdek, pénz áll. Úgy fogalmazott, „a nemzetet ugyanis semmilyen körülmények között nem lehet eljátszani holmi roggyant rulettasztalon, már csak azért sem, mert kétes pedigréjű politikai és üzleti kalandorok ülik azt körül”.
Amint tudomásunkra jut, hogy ilyen céllal kezdik meg tevékenységüket, jelezni fogjuk, mert mindenkinek joga van tudni, hogy melyik szervezet mit képvisel – jelezte. Szita Károly szerint egy állam minden jogi eszközt bevethet, ha a nemzet biztonságát bárki veszélyezteti, és ha az Országgyűlés a jelenlegi helyzet megoldása érdekében törvényeket alkot, és felhatalmazza az önkormányzatokat is, készek rendeletet alkotni a közösségek védelmében.
Közölte, a migrációt támogató civil szervezetek pécsi központjából már többször is eljöttek Kaposvárra „fejtágításra”, de úgy tűnik, az itteni civileket nem tudták megnyerni az ügyüknek. Reményét fejezte ki, hogy más településeken is működik majd az önvédelem.