Belföld

Megújulás helyett balos botrányok

Hétértékelő. Fodor Csaba elemző: nem Európával van baj, hanem Brüsszellel

A magyarok október 2-án, a kvótaellenes népszavazáson egyértelmű üzenetet küldhetnek a Brexit-döntés után már nyíltan a nemzeti önállóság ellen fellépő brüsszeli elitnek – nyilatkozta lapunknak Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet ügyvezetője. A népszavazás nem hazánk uniós tagságáról szól.

Akik a bevándorláspárti balliberális oldalon arról értekeznek, hogy az októberi kvótaellenes népszavazás az uniós tagságunkról szól, szokás szerint ötletszerűen, légüres térbe beszélnek – jelentette ki lapunknak Fodor Csaba. A Nézőpont Intézet ügyvezetője kifejtette, a kormány célja évek óta világos, erős Európához szeretnénk tartozni, de ennek akadálya ma elsősorban a kudarcos brüsszeli elit. A népszavazás tehát azon túl, hogy gátat szabhat a kényszerbetelepítésnek, Brüsszelnek is világos üzenetet küldhet: eddig, és ne tovább! A népszavazás ennyiben szól csak Európáról, s mindenki számára világos lesz, a magyarok milyen unióhoz szeretnének tartozni. Kifejtette, a liberális vízióktól elvakult, válságokat megoldani képtelen, örökké hatalmon lévő brüsszeli elit valójában Európa-ellenes, épp az erős Európa megteremtése ellen dolgozik.

Eközben a kormány növelte hazánk teljesítőképességét, súlyos válságokat küzdött le. Ezzel a magyarok Európát is erősebbé kívánták formálni, megmutatták, „van élet a bukott liberális korszellem után”. Fodor szerint a magyarok ezzel lezárták a gazdasági és társadalmi válságot. „Ha kellett, érvényesítettük érdekeinket, kivédtük az unió szellemiségéhez méltatlan, brüsszeli politikai támadásokat, képesek voltunk komoly pozíciót kialakítani az átalakuló világban. Végül pedig megvédtük Európa külső határszakaszát, amelyet brutálisan megtámadtak az illegális bevándorlók” – magyarázta.

Fodor elmondta, a kormány olyan Európát szeretne, amelynek hatalmaskodó elitje nem sértegeti, kioktatja az államokat. „Olyat, amelynek demokratikusan megválasztott vezetői méltányolják az egyes nemzetek, régiók szempontjait, és képesek azokat összehangolva hatékony válaszokat adni a kontinens előtt álló legfontosabb kihívásokra, de csak azokra, amelyeket kizárólag a nemzetek együttműködésével lehet rendezni” – részletezte.

A kormányon belüli kabinetrendszer múlt héten bejelentett kialakításáról azt mondta, ez bizonyítja, a kormány a helyén van. A feladatok egy része stratégiai jellegű teendő, az oktatás vagy éppen az egészségügy területén, más részük a gazdaság további erősítését, az életminőség javítását célozza. Az irányok változatlanok, a kormány az eddiginél is hatékonyabban működhet.

Az ellenzékről kifejtette, a Milla, Bajnai Gordon, Mesterházy Attila, Pukli István és a civil jelmezbe bújt politikai aktivisták után ezúttal a Városligetet felforgató, szélsőliberális hippik váltak a baloldal pillanatnyi vezetőivé. A 2006 óta megújulni képtelen balliberális oldalnak alaposan fel van adva a lecke, a köztudatba kizárólag indokolatlan botránykeltéssel tudnak bekerülni. Világos elképzeléseik nincsenek az országot érintő legfontosabb ügyekről, erre leginkább épp a XIV. kerület „béna kacsa polgármestere”, Karácsony Gergely önellentmondásai világítanak rá a Kádár-világot idéző, lepusztult Városliget felújítása kapcsán.