Belföld

Lázár: Athén bevándorlást akar rákényszeríteni Magyarországra

"Ott kell segíteni, ahol baj van"+VIDEÓ

Görögország beavatkozik abba a perbe, amelyet Magyarország indított a kötelező betelepítési kvótával szemben, a görögök beavatkozása "Magyarország-ellenes" - közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján. A kötelező betelepítés érdemben megváltoztatná Magyarországot, ezért erről a népszavazáson kell dönteni.

lázár-kovács-márc4-CSS 576x356

Közoktatás: Megbukott az osztott felelősség elve
A Miniszterelnökség vezetője kitért köznevelési kérdésekre is, közölve, hogy Palkovics László oktatási államtitkár húsvét után tesz javaslatot arra, milyen változások legyenek a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) működésében. Lázár János azt azonban világossá tette: a kormány szerint az állam és az önkormányzatok közötti osztott felelősség elve megbukott. Azt is mondta, egyelőre nem határoztak arról, hol lesznek a döntési szintek, azt azonban megelőlegezte, hogy biztosan változik az iskolaigazgatók döntési kompetenciája, a megyék, járások felelőssége és a központi irányítás.

A pedagógussztrájk tervét firtató kérdésre a miniszter azt válaszolta: a kormány tiszteletben tartja a véleménynyilvánítás törvényes formáit.

Méltánytalan volt, ami az NVI-nél történt

Lázár János kérdezték a vasárnapi boltzárról szóló népszavazási kezdeményezések múlt heti benyújtásakor kialakult jelenetekről is. Ő is méltánytalannak minősítette a történteket, emlékeztetve, hogy a kormány felkérte a Nemzeti Választási Bizottságot, tegyen javaslatot az eljárási szabályok módosítására.
A miniszter kérdésre cáfolta azt a sajtóhír, amely szerint inog Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének és Fazekas Sándor földművelésügyi miniszternek a széke. Orbán Viktor 2018-ban értékeli a kormánytagok munkáját - mondta.
Arról is faggatták, hogy az államháztartási törvény tervezett módosítása rendeleti költségvetésre ad-e lehetőséget. A politikus erre azt felelte: nem erről van szó, az előterjesztés arról szól, hogy a havonta felhalmozódó maradványt hogyan használhatja fel a kormány.
A minisztert kérdezték arról, hogy a kormány kapott-e választ az Európai Bizottságtól a Gyurcsány Ferenchez köthető cég uniós megbízásáról. Azt felelt: a bizottság nem válaszolt, a lengyel kormány azonban bejelentette, hogy nem kíván együttműködni az Altus-szal, tekintettel arra, hogy azt pártfinanszírozásnak tekinti.

Objektum doboz