Belföld

Kozma Imre: elképzelhetetlen a muszlimok európai integrációja

Megvan a nyugat-balkáni útvonal országainak magyar kapcsolattartója +VIDEÓ

Az unió külső határainak megvédése nélkül nem kezelhető a helyzet - hangsúlyozta Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter, miután egyeztetett az orosz Kurksz megye képviselőjével, kijelentette: hazánk és egész Európa érdeke a pragmatikus viszony újjáépítése Oroszországgal.

Az M1 műsorában óriási problémának nevezte, hogy vannak olyan kormányfők az EU-ban, akik fittyet hánynak az uniós szabályokra, és regisztráció, ellátás helyett, amilyen gyorsan csak lehet, átviszik a menekülteket a szomszédos tagállam határára.

Magyarország támogatja az EU és a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége együttműködésének fejlesztését
Magyarország határozottan támogatja az Európa Unió és az ASEAN (Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége) gazdasági együttműködésének fejlesztését - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden, amikor a minisztériumban fogadta a délkelet-ázsiai országok Budapestre akkreditált nagyköveteit.
A találkozóról a KKM közleményt adott ki, amelyben tudatta: a délkelet-ázsiai térségben 3,5 millió menekült, valamint 1,9 millió belső menekült él, akik a háborús konfliktusok és a nehéz gazdasági körülmények miatt könnyen hozhatnak olyan döntést, hogy elhagyják a térséget és Európa felé veszik az irányt.
 "Magyarország határozottan támogatja az Európa Unió és az ASEAN gazdasági együttműködésének fejlesztését, amelynek nyomán előálló gazdasági fejlődés következtében csökkenthető az elvándorlás Délkelet-Ázsiából" - idézte a minisztériumi közlemény Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert.
A tájékoztatás szerint Magyarország a kétoldalú kapcsolatok fejlesztése érdekében két új nagykövetséget - Manilában, Kuala Lumpurban - nyit a térségben és egy főkonzulátust Ho Si Minh-városban.

Szerinte az Európai Uniónak egyszerű dolga van, „villámgyorsan a magyar modellt kellene alkalmazni Görögországban, magyarul meg kellene védeni Görögország külső határát”.

Lakatos Tibor rendőrezredes a nyugat-balkáni menekültútvonal országainak magyar kapcsolattartója
Lakatos Tibor rendőrezredest, a Belügyminisztérium Műveleti Központjának vezetőjét nevezte ki Magyarország a nyugat-balkáni menekültútvonalon érintett országok kapcsolattartói közé - áll az Európai Bizottság keddi tájékoztatásában. Eszerint a vasárnapi csúcsértekezleten jelenlévő valamennyi vezető a csúcsot követő napon beváltotta vállalt kötelezettségét, és kinevezte a kapcsolattartókat, akik az információcsere és a koordináció mellett értesítik egymást az érkező migránsok számáról. A kapcsolattartók segítik az információcserét és könnyítik a koordinációt a nyugat-balkáni útvonalon érkezők fokozatos, ellenőrzött és szabályos mozgását illetően, valamint segítségükkel heti rendszerességgel ellenőrzi a vállalások teljesítését is az Európai Bizottság.

„Érdekes módon ilyenkor az európai uniós intézmények hallgatnak, nem indítanak kötelezettségszegési eljárást, még csak kilátásba sem helyezik azt” - jegyezte meg, hozzátéve, hogy ez a „rendkívül képmutató és határozatlan európai eljárás” komoly károkat okoz az uniónak.

Elindult a Migrációkutató Intézet honlapja
Elindult a Századvég Politikai Iskola Alapítvány és a Matthias Corvinus Collegium által szeptemberben alapított Migrációkutató Intézet honlapja kedden - közölte az alapítvány az MTI-vel. A www.migraciokutato.hu oldalon rendszeresen frissülő és nemzetközi forrásokra támaszkodó elemzések olvashatók majd a biztonságpolitika, az iszlamizmus, valamint a menekültügyi és integrációs szakpolitikák témakörében. Emellett az érdeklődők az intézet munkatársainak a magyarországi és a nemzetközi sajtó hasábjain megjelent korábbi nyilatkozatait is folyamatosan figyelemmel kísérhetik.

„Huszonnyolcas összefogás segíthet a görögökön”

A miniszter a Kossuth rádióban azt mondta, a külső határok megvédése nélkül nem lehet jó pozícióba kerülni sem a forrás-, sem a tranzitállamokkal folytatott tárgyalásokon.

Megjegyezte: az igen hosszú és tagolt, nagyrészt tengeri határa miatt nehéz helyzetben lévő Görögországot nem szabad magára hagyni, hanem „huszonnyolcas összefogásban” kell neki segítséget nyújtani, nem csak szóban, hanem érdemi lépésekkel.

Szijjártó Péter úgy nyilatkozott a műsorban, nem fűzött nagy várakozásokat a menekültválsággal foglalkozó vasárnapi csúcshoz, mivel annak nem volt mandátuma jogilag kötelező döntéseket hozni, ugyan akkor a megbeszélés óta „semmi sem változott a Nyugat-Balkánon”.

A lengyelországi parlamenti választások eredménye kapcsán azt emelte ki, hogy a győztes Jog és Igazságosság párt is kifejezetten hangsúlyos témaként kezeli a visegrádi együttműködést, míg a kárpátaljai önkormányzati választás kapcsán pedig annak fontosságát emelte ki, hogy a két nagy helyi magyar tömörülés közös listája átlépte a megyei tanácsba jutáshoz szükséges küszöböt.

A regionális együttműködések kiépítése lehet a kezdet

szijjártó kurksz lead
Objektum doboz