Belföld
Közel ezer rezidens pályázott sikeresen az idei ösztöndíjprogramokra
Az Emmi csaknem ötmilliárdot fordított a fiatal orvosok itthon tartására
A közleményben azt írták, minden érvényes és a szakmai feltételeknek megfelelő pályázatot benyújtó szakorvosjelölt támogatásban részesül az idei rezidenstámogatási program keretében.
Emlékeztettek arra, hogy a szakorvosjelöltek - mint a korábbi években is - a Markusovszky-ösztöndíjra pályázhattak, míg a kórházi-klinikai területen dolgozó szakgyógyszerészjelöltek számára a Than Károly-ösztöndíj biztosított ismét lehetőséget, ők havonta nettó száz-százezer forint juttatásban részesülnek.
Azoknak a szakorvos- és fogszakorvosjelölteknek, akik a 2015. évre szóló miniszteri tájékoztatóban meghatározott hiányszakmás képzés valamelyikében jelenleg is részt vesznek vagy részt fognak venni, az úgynevezett hiányszakmás ösztöndíj biztosít havi nettó százötvenezer forint támogatást.
A házi gyermekorvosi körzetek betöltését szolgáló Méhes Károly-ösztöndíjat elnyerő gyermekszakorvos-jelöltek, valamint a Gábor Aurél-ösztöndíjas sürgősségi szakorvosjelöltek havi nettó kétszázezer forint ösztöndíjat kapnak, ha vállalják, hogy a szakvizsgát követően az ösztöndíj folyósításának megfelelő ideig Magyarországon dolgoznak, majd közfinanszírozott intézményben, és nem fogadnak el hálapénzt.
A most lezárult pályázatokat idén februári határidővel tavaly decemberben hirdették meg, az elbírálásokat márciusban tartották.
Az államtitkárság felidézte, a rezidensi támogatási program 2011 óta érhető el Magyarországon, a programba eddig már több mint háromezer-négyszáz fiatal szakorvos- és szakgyógyszerészjelölt kapcsolódott be.
A kormány a szakorvos- és szakgyógyszerészjelöltek itthon tartása érdekében meghirdetett ösztöndíjpályázatra a mostani pályázattal együtt eddig csaknem ötmilliárd forintot biztosított.