Belföld
Kósa: Mi vagyunk az igazi uniópártiak
„A teljes európai vezetést elsöpörheti a megengedő bevándorláspolitika”
„Az MSZP-t a balhé érdekli, nem az emberek véleménye” (Fotó: MH)
– Szinte nem múlik el nap Európában valamilyen terrorcselekmény nélkül. Mi vezetett idáig?
– Az európaiak félnek, nem érzik magukat biztonságban, s a terrornak ez a célja. Ez az érzés a most már sajnos sorozatos terrortámadások hatására egyre erősödik. Az emberek a migrációt veszélyesnek tartják az életformájukra, kultúrájukra, amióta szembesültek azzal, hogy ezeket a megrázó cselekményeket migránsok vagy migráns hátterű emberek követték el. A mindennapok biztonsága a múlté, az emberek már azon is elgondolkodnak, hogy elmenjenek-e egy bevásárlóközpontba vagy valamilyen rendezvényre, koncertre. Olyan terroristák élnek Németországban vagy Franciaországban, akik a mostani hullámmal illegálisan érkeztek Európába, de vannak olyanok is, akik másodgenerációs bevándorlók, tehát már Nyugat-Európában születettek. Mindkettő rossz hír. Az első azt bizonyítja, a terroristák kihasználták azt, hogy az ellenőrizetlen tömeggel jöhetnek át a kontinensre, a második pedig azt, hogy nem működik a társadalmi integráció, nem tudnak beilleszkedni. A bevándorlók más kulturális normákat hoznak magukkal. Ha csak személyes konfliktusról van szó, azt is máshogy kezelik, mint mi itt, Európában. Ha ez így folytatódik, ha nem állítjuk meg a bevándorlást, az emberek néhány éven belül nem mernek majd kimenni az utcára. Minden bűnügyi statisztika azt igazolja, hogy a migránsok által elkövetett erőszakos szexuális bűncselekmények aránya is növekszik.
– Meddig mehet ez így tovább?
– Az egész európai politikai vezetői gárdát elsöpörheti az a megengedő bevándorláspolitika, amelyet képvisel. Franciaországban és Németországban is erre lehet készülni.
– Legközelebb Ausztriában tartanak elnökválasztást, pontosabban megismételt elnökválasztást.
– Érdekes, nem lett összeurópai felháborodás abból, hogy a balliberális pártok, összefogva a zöldekkel, lényegében elcsalták az elnökválasztást. Elegánsan túllépett mindezen az uniós elit. Persze ha ugyanez a radikális jelöltről bizonyosodott volna be, Ausztria lenne a demokrácia megszégyenítője, ahová visszatért a nácizmus. A franciaországi és a németországi terrorcselekmények a szigorú migránspolitikát támogató elnökjelölt esélyeit erősítik.
– Mindez logikusnak tűnik. De a nyugati bal- és jobbközép pártok miért nincsenek tisztában bevándorlást támogató álláspontjuk tarthatatlanságával? Az ottani vezetők netán politikai analfabéták?
– Az európai mainstreamnek van egy olyan „bájos” vonása, hogy liberálisnak vallja ugyan magát, de aki nem ért vele egyet, annak vége, kirekesztik, ellehetetlenítik. Ez a jakobinusok vagy épp a bolsevisták jellemző tulajdonsága. Most sincs másként. A napokban követtem a németországi híradásokat, és mindaz, amit hallottam, nagyon ismerős volt a Szovjetunió idejéből. A hetvenes-nyolcvanas években viselkedett így a politika vezérelte nyilvánosság, mint ahogy most Németországban tapasztalhattuk. Kontroll alatt tartva a médiát, megpróbálták bagatellizálni vagy elferdíteni a bevándorlók által elkövetett bűncselekményeket. Már a szilveszteri kölni, migránsok által elkövetett tömeges szexuális erőszak elhallgatása előtt elkezdődött ez a folyamat.
– A Brexit után azt hallhattuk az európai véleményvezérektől és politikusoktól is, hogy a britek tudatlanok, rosszul szavaztak. Valóban ez történt?
– Épp ez az az uniós hozzáállás, amely ellen az ottani szavazók felemelték a szavukat. Egyszerűen az történt, hogy Brüsszel gőgös, buta politizálása oda vezetett, hogy kilépett a közösségből Európa második legnagyobb gazdasága, hatvanötmillió ember. De politikailag is rosszul járt az Európai Unió, hiszen Nagy-Britannia elvesztésével regionális hatalommá szorult vissza. Most viszont úgy tűnik, Londonban is nagy a káosz, hiszen a napokban megválasztott új brit miniszterelnök sem szeretné ebben az évben hivatalosan bejelenteni, hogy kilépnek a közösségből. Ha komolyan vesszük a népakaratot, akkor mire kell várni? A nép döntése olyan lenne, mint egy kölcsönkért könyv, amit ha elfelejtünk visszaadni, nem számít? Milyen demokráciafelfogás ez? Magyarország kormánya és a Fidesz szerint is változtatni kell az unió rossz működésén, aki ezt képviseli, az áll igazán az unió mellett. Mi vagyunk tehát az igazi uniópártiak. Akik azt hangoztatják, hogy az unióban mindenre „közös” megoldásokat kell keresni, közben nem csinálnak semmit, azok épp az EU válságát erősítik, abban érdekeltek, hiszen nem szeretnének a mostani állapotán változtatni. Ez az út a semmibe vezet.
– Októberben nálunk is lesz egy népszavazás.
– Hazánk az egyetlen európai uniós tagállam, ahol az emberek elmondhatják a véleményüket a bevándorlásról. És a magukat demokratáknak tartó brüsszeli vezetőknek láthatóan fáj a demokrácia, az, hogy reményeink szerint a többség elutasítja a migránspolitikájukat.
– Mit szól a DK és az MSZP népszavazási bojkottjához?
– Arra biztatják az embereket, hogy ne menjenek el szavazni. Ez egy demokráciában, az Alkotmánybíróság és a Kúria által is megerősített népszavazás kapcsán, elég furcsa álláspont. De nézzük a bojkottjuk következményeit! Ha valaki nem megy el a népszavazásra, az azt jelenti, nem szól bele a döntésbe, ezt a jogot ráhagyja azokra, akik ott lesznek az urnáknál. Így tehát el kell majd fogadnia az ő álláspontjukat, bármi is legyen az. Viszont az LMP-s Szél Bernadett Tusnádfürdőn azt mondta, ha valaki elmegy a népszavazásra, nemmel kell szavaznia. Megörültem, ilyet még nem hallottam az ellenzék egyetlen pártjától sem.
– A Jobbik is a nemet támogatja.
– Viszont ellenzi a népszavazást. Ez azért hiteltelen álláspont, mert először ők szerettek volna referendumot tartani a migrációról.
– A kormányzati népszavazási hirdetések, plakátok már megjelentek, a Fidesznek is lesz önálló népszavazási kampánya?
– Igen, a Fidesz és a frakció is kampányolni fog. Nagyon fontos ügyről van szó a kvótaellenes népszavazáson. Most nyer értelmet ugyanis az alaptörvény megfogalmazása, hogy a szuverenitásunk egy meghatározott részét együttesen gyakoroljuk a többi tagországgal. Tehát nem átadjuk azt az uniónak! Micsoda különbség! Mivel ez a mi országunk, a mi állampolgárainkon múlik, hogy miképp döntenek ebben az ügyben. A referendum a parlamenti demokráciát erősíti meg, a választók ugyanis arról szavaznak, hogy az Országgyűlés megkérdezése nélkül be lehet-e ide telepíteni a migránsokat kényszerrel.
– Nyugat-Európában a népszavazások úgy néznek ki, hogy az „igent” és a „nemet” támogatók fele-fele arányban részesülnek állami segítségben. Nálunk miért nem honosodott meg ez a rendszer?
– Amikor a vasárnapi szabadnap kapcsán fellángolt a népszavazási vita, felvetettem a többi párt frakcióvezetőjének, hogy skandináv mintára honosítsuk meg az említett rendszert. Különféle algoritmusok alapján a „pró” és a „kontra” álláspont képviselőinek szervezetei, akár civilek, bejelentkezhetnének, de nem pénzügyi támogatást kapnának, hanem azt biztosítanánk, hogy azonos módon megjeleníthessék üzeneteiket a médiában vagy az utcai plakáthelyeken. Az akkori ellenzéki frakcióvezetők elutasították ezt a felvetésemet. Tudomásul is vettük. Így a mostani kampányban a hatályos szabályok alapján lehet politikai reklámot közzétenni.
– A kettős állampolgárok is részt vehetnek a szavazáson. Őket hogyan akarják meggyőzni ?
– Külön kampányt kell folytatnunk azért, hogy a nem Magyarországon élő magyar állampolgárok minél nagyobb számban regisztráljanak. Segítség, hogy a tusnádfürdői szabadegyetemen a Kárpát-medencei magyar pártok kiáltványt fogadtak el, rögzítve kvótaellenességüket.
– Mit szól ahhoz, hogy az MSZP nem tudott kellő számú hiteles aláírást gyűjteni a földügyi referendumhoz?
– Általános tapasztalat, hogy aláírásgyűjtés esetén bő egyharmada az aláírásoknak érvénytelen lesz. Ezért ha valakinek fontos a kezdeményezése, ezt figyelembe kell vennie. Egy magát komolyan vevő párt, ha fontos a kérdése, az embereket valóban érdekli, könnyedén össze tud gyűjteni akár négyszázezer aláírást is. A Fidesz tavaly év végén a bevándorlás kapcsán egy hónap alatt több mint kétmillió aláírást gyűjtött. A szocialistáknak ez nem sikerült. Több eset lehetséges: annyira gyengék, hogy már erre az egyszerű feladatra is képtelenek, vagy az embereket nem érdekli a szocialisták kérdése, vagy éppen szándékosan gyűjtöttek kevés aláírást, mert csak a balhé érdekli őket, nem az emberek véleménye.