Belföld
„Korunk legégetőbb kérdése a magyar fiatalok jövője”
A kormány új iskolafejlesztési programot indított, mondta a kormányfő
Az ellenzéki politikus azt mondta: míg 2010-ben több mint 30 ezer hallgatója volt az egyetemnek, jelenlegi számuk alig éri el a 20 ezret. Felmérésre hivatkozva kitért arra is, hogy jelenleg 540 ezer fiatal szeretné elhagyni Magyarországot, egyharmaduk kifejezetten a politika és a közélet helyzete miatt.
A Modern városok program a PTE 24 milliárd forintos fejlesztését célzó projektjére térve úgy fogalmazott, hogy "a Mészáros Lőrinchez köthető vállalkozás" olyan túlárazott ajánlatot tett a munkálatokra, "amit nem tud felvállalni" az egyetem.
A sajtótájékoztatón Szakács László, az MSZP frakcióvezető-helyettese reagált arra a csütörtöki hírre, miszerint a pécsi önkormányzat irányítását új, stratégiai kérdésekben a döntéseket előkészítő, de sok esetben döntéshozó testület segíti a jövőben. Azt mondta: Páva Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester elvesztette a kormány bizalmát, és "a fejére, a helyére ültetik" azokat az embereket, akik eddig is informálisan részt vettek a döntések előkészítésében.
Pécsre olyan városvezetés kell, amely képes felismerni és megoldást találni a város problémáira - hangoztatta, majd hozzátette azt is: "Orbán Viktor hazudott a pécsieknek", mert nem épült meg az M60-as autópálya horvát határig vezető szakasza és elmaradt a pécsi ipari park fejlesztése is.
Gulyás Emil, az MSZP pécsi szervezetének elnöke közölte: frakciójuk a következő városi közgyűlésen kezdeményezi a testület feloszlatását a döntéshozó testület létrehozása miatt.
Pécsi Fidesz: erőt jelent a polgári közösségben az összefogás és a közös munka
A polgári közösségben az összefogás, egymás segítése és a közös munka erőt jelent - írta a pécsi közgyűlés Fidesz-frakciója az MTI-hez eljuttatott közleményében, amelyben az MSZP baranyai megyeszékhelyen pénteken tartott sajtótájékoztatójára is reagáltak.
A pécsi önkormányzat irányítását új, stratégiai kérdésekben a döntéseket előkészítő, de sok esetben döntéshozó testület létrehozására reagáló ellenzéki álláspontokat visszautasítva kiemelték: a rombolás logikája szerint gondolkodik az, aki szerint "megpuccsolták", vagy "gyámság alá helyezték" volna Páva Zsoltot (Fidesz-KDNP), Pécs polgármesterét.
Előzőleg MSZP-s politikusok - köztük Tóth Bertalan frakcióvezető - a pécsi egyetem alapításának 650. évfordulója alkalmából rendezett ünnepség után a baranyai megyeszékhelyen, sajtótájékoztatón egyebek mellett arról beszéltek, hogy Páva Zsolt polgármester elvesztette a kormány bizalmát, és "a fejére, a helyére ültetik" azokat az embereket, akik eddig is informálisan részt vettek a döntések előkészítésében. Jelezték, frakciójuk a következő városi közgyűlésen kezdeményezi a testület feloszlatását a döntéshozó testület létrehozása miatt.
"Sajnálatos, de érthető, hogy Tóth Bertalan nem ünnepel Péccsel és a pécsiekkel, hiszen mióta elköltözött Budapestre, minden erejével szocialista politikai karrierjének építésére koncentrál" - áll a Fidesz-kommünikében, amely rögzítette azt is: 2009-2010 óta több mint 102 milliárd forint fejlesztési forrás érkezett a városba a kormánynak és a városvezetésnek köszönhetően.
A pécsi Fidesz szerint Tóth Bertalan "láthatóan elfelejtette már azokat az időket, amikor a csőd szélére sodorta a várost szocialista politikustársaival együtt 2008-ban". Mint hozzátették, akkor "csak egy sokmilliárdos ingatlan- és kötvénytrükkel tudták elodázni pár hónapig a fizetésképtelensége".