Belföld
Karácsony: Tisztességesen jártam el
„A korábbi lakásomat soha nem béreltem vissza”
– Elvszerű politikusnak tudja magát?
– Igen.
– Akkor a parlamentben miért szavazott nemmel a végtörlesztésre, aztán miért végtörlesztett?
– Nemmel szavaztam több törvényre, amelyeket mégis betartok. Az LMP – amelynek akkor a képviselője voltam – nem tartotta jó megoldásnak a végtörlesztést, de senkit sem ösztönöztünk arra, hogy ne éljen vele. Ennél jobb megoldásokat kellett volna felajánlani az embereknek. A fő kritikánk az volt, hogy ezt azok tudták igénybe venni, akik az asztalfiókból tíz-húszmilliót elő tudtak venni. Nekünk nem volt ennyi pénzünk. A végtörlesztés elfogadása előtt eldöntöttük, hogy eladjuk a lakásunkat, mert nagyobb volt az adósságunk, mint amikor felvettük a hitelt. Gondolom, senki nem várta el, hogy amikor bejött a végtörlesztés, ne éljünk vele. Ez nem erkölcstelen.
– Azt is helytelenítette a cikkünkben, hogy azt írtuk, még mindig a Vérhalom utcában lakik. Mi az állandó lakcíme?
– Az állandó lakcímem a régi lakásom címe.
– Mi az oka annak, hogy még nem jelentkezett át az új lakhelyére?
– Aki albérlőként él, tudja, hogy a főbérlők a legtöbb esetben nem járulnak hozzá az átjelentkezéshez. Így történt ez velem is. Mivel nekem fontos volt, hogy a képviselőségem miatt legyen állandó lakcímem, úgy döntöttem, nem változtatom meg azt addig, amíg nem tudom hol fogok lakni. Lehet, legközelebb Zuglóban lesz az albérletem. Ha az újságírójuk felhív, elmondtam volna, hogy ez a hivatalos címem. Viszont ez nem változtat azon a tényen, hogy a volt lakásomat soha nem béreltem vissza.
– Korábbi cikkekben ezt nyilatkozta.
– Ilyet soha nem mondtam. Az adásvételi szerződés szerint két-három hónap múlva költöztünk ki, azóta, két és fél éve lakunk albérletben. Azért igényeltem akkor költségtérítést a parlamenttől, mivel nem volt
ingatlan a tulajdonomban. Ez is törvényes volt.
– De most is a II. kerületben lakik, miért szeretne Zuglóban polgármester lenni?
– A feleségemet Zuglóban ismertem meg, ő ott lakott. Csak amiatt költöztünk a II. kerületbe, mert mindkettőnk munkája oda kötött. Nemsokára onnan fogunk visszaköltözni Zuglóba. Papcsák Ferenc polgármesterségével sem az volt a gond, hogy nem lakott Zuglóban, hanem az, hogy az ügyek rossz irányba mentek vezetése alatt.
– 2010-ig a baloldal vezette a kerületet, mindenki látta, hogy mi történt Zuglóban. A Fidesz ezért is nyerhetett itt is kétharmaddal. Ön szerint azóta tényleg nem történt semmi a kerületben?
– Érdemes Zuglót összehasonlítani a XIII., vagy a XVI. kerületekkel, így lesz szembeöltő, hogy óriási a lemaradás.
– De ők 2010-ben nem zuglói szintről indultak.
– Elfogadom, hogy 2010 előtt jobban fejlődhetett volna a kerület. Az országgyűlési kampányban nagyon sokat dolgoztam Zuglóban, az alsórákosi részen fölényesen megelőztem a Fideszt. Nincs jogosítványom, biciklivel és tömegközlekedéssel járok, rengeteg emberrel találkozom nap mint nap. Ők azt mondják, a legnagyobb probléma a kerületben a fideszes városvezetés és Papcsák Ferenc. A zuglóiak arról szavaznak októberben hogy vége legyen-e a Papcsák-korszaknak. Óriási lehetőségek vannak a kerületben, egy más, nyitottabb szemléletű, a politikai partnerekkel is együttműködőbb városvezetés ki is tudja majd használni ezeket. A következő öt év alatt rendbe tudjuk tenni Zuglót.