Belföld

KDNP: Kampányesemény a rendkívüli parlamenti ülés

DK: A Fideszt nem meggyőzni, hanem leváltani kell

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) értékelése szerint kampányesemény az Országgyűlés keddi rendkívüli ülése.

A kisebbik kormánypárt közleményében kiemelte: az ülés az ellenzék számára alkalom, hogy vitassa a migránsáradattal szembeni önvédelmet. Furcsa ellentmondás, hogy azok teszik ezt, akik bevándorláspártiak - jegyezték meg.

Rámutattak: a kereszténydemokraták véleményét kezdettől fogva elvi szempontok határozták meg, s már 2015-ben úgy fogalmaztak, hogy minden politikusnak kettős felelőssége van. Egyrészt felelősek Európa kultúrájáért és a magyar emberek biztonságáért, másrészt a segítségre szoruló emberért.

Kitértek arra is, hogy különbséget tettek az életét mentő üldözött és a gazdasági bevándorló között. A KDNP szerint a kormányzat önvédelmi tevékenysége mindenki által ismert és vitathatatlan. A segítséget kérő valóban üldözöttnek védelmet adni pedig alapvető emberi kötelesség. A krízishelyzet elmúltával haza kell őket juttatni és segítséget adni otthoni életük újrakezdéséhez. A magyar állam erejéhez mérten ma is ezt teszi a háború után hazatérő elüldözött keresztény közösségekkel - rögzítette a kisebbik kormánypárt.

DK: A Fideszt nem meggyőzni, hanem leváltani kell
A Demokratikus Koalíció szerint a Fideszt nem meggyőzni, hanem leváltani kell - indokolta a párt képviselője, hogy miért nem vesznek részt a parlament keddi, rendkívüli ülésén.

Oláh Lajos budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, nincs semmi értelme vitatkozni a Fidesszel, pártjuk ezért döntött évekkel ezelőtt úgy, hogy nem vesznek részt az Országgyűlés munkájában.
A parlament megszűnt a párbeszéd színtere lenni, "a Fidesz diktatúrájának puszta hatalmi eszközévé vált" - fogalmazott. Nem kell eljátszani a parlamentarizmust, ha az a valóságban már "meghalt Magyarországon" - tette hozzá.
Oláh Lajos, hangsúlyozta, hogy a parlamentben rengeteg ügyet kellene megvitatni, köztük a nyugdíjasok, a devizahitelesek vagy a Quaestor-károsultak problémáit, de a kormánypártok "csak a demokratikus látszat fenntartásának kedvéért" tűznek napirendre egy-egy ilyen témát. Hozzátette, hogy az ellenzék javaslatait pedig gyakran nem is engedik napirendre vetetni.