Belföld

Ismét segítő kezet nyújt a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítvány

Az idén negyvenezer család számíthat támogatásra

Az idén valamivel több mint negyvenezer halmozottan hátrányos helyzetű család házi élelmiszer-előállításához ad segítséget a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítvány - közölte Hegedűs Zsuzsa kuratóriumi elnök kedden a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Székely községben, ahol hetvennyolc család kapott adományt.

malac-Hegedűs
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Az alapítványi vezető elmondta, hogy az ország negyvenhét leghátrányosabb helyzetű kistérségében élő családok vetőmagot kapnak zöldségtermesztéshez, továbbá húszezer család tizennégyezer forint értékű naposcsibét és kacsát, mintegy 800 pedig sertést és hozzá az induláshoz takarmányt vehet át.

A nyíregyházához közeli Székely településen hetvennyolc család kapott egy-egy tizenöt kilogrammos malacot, valamint negyven kiló tápot húszezer forint értékben.
Hegedűs Zsuzsa tájékoztatása szerint a családok a zöldségtermesztéshez borsó-, cékla-, petrezselyem-, saláta-, sárgarépa-, spenót-, vöröshagyma-, cukkini-, spárga-, sütőtök-, uborka-, karalábé-, káposzta-, paprika- és paradicsommagot kapnak.
Az alapítványt cégek és magánszemélyek támogatják, adományaikból 2011 és 2014 között 615 településen 37 266 családon segíthettek a háztáji élelmiszer-előállítás indításához.
A vetőmagok és a haszonállatok kihelyezésében a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítványnak a Hit Gyülekezet Szeretetszolgálatának önkéntesei segítenek. Mint Kovács Sándor, a szolgálat ügyvezető-igazgatója az MTI-nek elmondta, ötödik éve látják el a logisztikai feladatokat az alapítványnál, az adományosztás mintegy 80 százalékát végzik el. A szeretetszolgálat emellett évente mintegy százezer rászorulón segít önállóan több száz millió forintból, ami adományokból gyűlik össze.
Juhászné Oroszi Enikőnek, Székely független polgármesterének tájékoztatása szerint az 1109 lélekszámú településen minden harmadik-negyedik ember, a lakosság 28 százaléka halmozottan hátrányos helyzetű. Közülük a gyermekvédelmi támogatásban részesülő családok kaptak most malacot és takarmányt a sertéstenyésztés indításához.
A kisközségben jelenleg kilenven tartós álláskeresőt tartanak nyilván, és az önkormányzat hatvanöt embert alkalmaz közfoglalkoztatásban.
A székelyi önkormányzat 235 millió forintos éves költségvetésből gazdálkodik, és szociális támogatásra húszmillió forint állami forrást kapott, igaz, az ellátások zöme a járási hivatalhoz került - tette hozzá a polgármester.