Belföld
Hidvéghi: Dobrev Klára megszavazná az összes brüsszeli bevándorláspárti javaslatot
„Gyurcsány Ferenc és társai a brüsszeli bevándorláspárti politika egyik leghangosabb képviselői Magyarországon”
Hidvéghi Balázs sajtótájékoztatóján kijelentette: Gyurcsány Ferenc és pártja európai egyesült államokat akar, és újdonsült listavezetőjük ismét világossá tette, hogy a DK politikusai továbbra is Brüsszel érdekeit képviselnék Magyarországon, mivel "Gyurcsány Ferenc és társai a brüsszeli bevándorláspárti politika egyik leghangosabb képviselői".
A DK európai parlamenti képviselői az elmúlt években is minden brüsszeli bevándorláspárti javaslatot megszavaztak: támogatták a migránsvízum és a kötelező kvóta bevezetését, a Soros-szervezetek támogatásának növelését, a migrációt elutasító országok megbüntetését - mutatott rá.
Hidvéghi Balázs kiemelte Niedermüller Péter tevékenységét, mint mondta, a DK európai parlamenti képviselője kifejezetten aktívan vesz részt ezeknek a terveknek a kidolgozásában. Főelőadója például a menekültügyi ügynökség létrehozásáról szóló javaslatnak, amely beleszólhatna, ellenőrizhetné és csaknem felül is írhatná a menekültügyi eljárást egy-egy tagállamban. Ugyancsak támogatja a tagállamok határvédelmi jogának gyengítését is - tette hozzá.
Dobrev Klára jelölése ugyanakkor más fontos kérdéseket is felvet - mutatott rá a politikus, aki szerint úgy tűnik, hogy Gyurcsány Ferenc felesége szívesen venné az európai parlamenti képviselőséggel járó mentelmi jogot is. "Dobrev Klára ugyanis úgy akar az Európai Parlamentbe menni, hogy a mai napig nem válaszolt arra a kérdésre: mi is volt az ő igazi szerepe a Czeglédy-botrányban".
Czeglédy Csaba Gyurcsány Ferenc és a családi cég, az Altus ügyvédje a vádemelés szerint egy bűnszervezetet működtetett, amely 6 milliárd forintos adócsalásban érintett - emlékeztetett. Dobrev Klára pedig nemcsak szoros kapcsolatban állt Czeglédyvel, hanem még kölcsönt is adott neki az Altusból, abból a társaságból, amelyet Brüsszel közvetlenül támogat - hívta fel a figyelmet Hidvéghi.
Gyurcsányék családi cégével ugyanakkor az Európai Bizottság 1,5 milliárd forint értékű megbízási szerződést kötött - idézte fel.
"Mi már akkor is jeleztük, hogy számunkra elfogadhatatlan, hogy Brüsszel nyíltan támogat egy aktív ellenzéki politikust a családi cégen keresztül. A politikus ebből a pénzből politizál", és úgy tűnik, hogy a jelek szerint még pénzel is egy bűnszervezetet - fogalmazott.
A kormánypártok a nemzetek Európáját támogatják - hangsúlyozta, hozzátéve: a brüsszeli központosítási törekvések, amelyek felülírják a nemzetállamok szerepét a döntéshozatalban, egy szűk elitnek kedveznek, vagy az oda bejárással rendelkező hálózatok képviselőinek, mint amilyen Soros György is - szögezte le.
A politikus kérdést kapott arról, hogy kedden meghiúsult az Országgyűlés mentelmi bizottságának ülése. Ezt Hidvéghi Balázs úgy értékelte: "az ellenzék felült a bohócvonatra, és nem tud leszállni róla". A bizottság ülésén olyan ügyről volt szó, amelyről az ellenzékiek akartak tárgyalni. A házszabály a kérdésében egyértelmű: a fegyelmi ügyeket a bizottságban zárt ülésen kell megvitatni, amelytől a levezető elnök nem térhet el.