Belföld

Hidvéghi: A Jobbik is a bevándorláspártiak oldalára állt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a párt pénzért mindenre képes

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a Jobbik a "bevándorláspártiak" oldalára állt.  

Hidvéghi Balázs szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy Szávay István, a Jobbik országgyűlési képviselője a nap folyamán, sajtótájékoztatón elmondta, parlamenti frakciójuk minden tagja aláírja a felsőoktatási törvénnyel kapcsolatos alkotmánybírósági beadványt. Azzal indokolta a Jobbik országos elnökségének döntését, hogy a jogállamiság pártján állnak, és azt szeretnék, hogy az Alkotmánybíróságnak legyen lehetősége állást foglalni a kérdésben.

Hidvéghi Balázs azt írta, a Jobbik "a hatalomért és a pénzért mindenre képes", a szavazóinak egykor nemzeti radikalizmust ígért, jelenleg "a baloldallal együtt a migránspárti Soros György érdekeit szolgálja".

Álláspontja szerint "Brüsszel és a migránspárti Soros-szervezetek" az országot a bevándorláspolitikája miatt támadják, "azt akarják, hogy engedjük be a migránsokat". A Jobbik "ugyanúgy, ahogy a bevándorlásellenes alkotmánymódosítás elutasításakor", jelenleg is "a migránspárti erőket szolgálja" - fogalmazott.