Belföld

Hagyó-per: Újrakezdték a tárgyalást

Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét hűtlen kezeléssel vádolják

A vádlottak korábbi vallomásainak ismertetésével kezdődött újra a Hagyó-per tárgyalása kedden a Kecskeméti Törvényszéken.

Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró az újrakezdett tárgyalássorozat első napján az ügy tizenöt vádlottja korábbi vallomásainak tartalmi kivonatát olvasta fel a Kecskeméti Törvényszéken. Kedden az érintettek közül Hagyó Miklós elsőrendű, Balogh Zsolt negyedrendű és Buday Tünde tizenötöd rendű vádlott volt ott a tárgyaláson. Az iratismertetés végén a bíró elmondta, a per következő tárgyalási napját szeptember 9-ére tűzték ki, amikor a korábban meghallgatott tanúk vallomásainak ismertetését kezdik meg. A folytatást szeptember 11-ére tervezik. Szeptemberben még négy napon tartanak tárgyalást a Hagyó-perben a Kecskeméti Törvényszéken.

hagyó
Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A kiemelt büntetőügy Kecskemétre áthelyezéséről Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke döntött. Ez alapján 2012. június 13-án kezdte meg a bizonyítási eljárást Hadnagy Ibolya bírói tanácsa, majd a Kecskeméti Törvényszék 2013 decemberében illetékessége hiányát állapította meg, és az ügyet áttette a Fővárosi Törvényszékhez. Kónya István, a Kúria elnökhelyettese még korábban közölte, a legfelsőbb bírói fórum döntése értelmében ismét a Kecskeméti Törvényszéknek kell tárgyalnia a Hagyó-pert. A per újrakezdésére azért van szükség, mert kiemelt ügyekben a hatályos jogszabályok szerint nem telhet el három hónapnál hosszabb idő két tárgyalási nap között.

Hagyó Mikóst, Budapest egykori szocialista főpolgármester-helyettesét és tizennégy társát folytatólagosan, bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével és más bűncselekményekkel vádolja a Központi Nyomozó Főügyészség. A vád szerint a Hagyó Miklós vezetésével működő bűnszervezet 2008 augusztusáig mintegy másfél milliárd forintos vagyoni hátrányt okozott a BKV-nak. A volt szocialista főpolgármester-helyettest 2010. május 26-án helyezték előzetes letartóztatásba, majd 2011 februárjától 2011 júniusáig házi őrizetben volt, azóta szabadlábon védekezhet.

Forrás: MTI