Belföld

Egyedülálló a kvótaellenes referendum

Európáért szavazunk, nem ellene – véli az elemző

A nyugati vezető elitnek a népakarattól való beteges félelmét mutatja, hogy csak nekünk, magyaroknak van lehetőségünk nemet mondani a kényszerbetelepítésre – mondta lapunknak Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet kutatási igazgatója.

„Bő egy éve vált egyértelművé, hogy a bevándorlás veszélyezteti civilizációnkat. Hazánkban pártszimpátiától függetlenné vált a kérdés megítélése: nemzeti egység alakult ki az illegális bevándorlás elleni fellépés mellett. A kényszerbetelepítés október 2-i leszavazásával, a nem szavazatok győzelme esetén végre változásra bírhatjuk Brüsszel veszélyes és bukott bevándorláspolitikáját” – nyilatkozta Fodor Csaba lapunknak a minap hivatalosan is megindult kvótakampány kapcsán. A Nézőpont Intézet kutatási igazgatója szerint, noha csak mi szavazhatunk a kényszerbetelepítésről, a nyugati közvélemény is drámai mértékben megváltozott 2015-höz képest. A németek nyolcvanhárom százaléka szerint a migráció a legfontosabb kihívás, és csaknem kétharmaduk ellenzi kormányuk bevándorláspolitikáját. Egy másik felmérés pedig rámutat, a franciák kétharmada nem bízik abban, hogy az ottani kormány sikeresen fel tudja venni a harcot a terrorizmussal.

Emlékeztetett, nemrég a britek népszavazáson döntöttek az Európai Unióból való kilépésről, a tagság ellen állást foglalók aránya magasabb volt ott, ahol nagyobb gondot jelentenek a tömeges bevándorlás által előtérbe helyezett problémák. Korábban Hollandiában népszavazással utasították el az unió és Ukrajna közti társulási szerződést, bár az elutasítás inkább az elitnek szóló figyelmeztetésként értelmezhető. Fodor Csaba úgy látja, hamarosan Olaszországban is népszavazást tartanak az alkotmányos rendszer reformjáról, a kormány által támogatott változások leszavazása esetén tovább erősödhetnek az elitellenes erők.
Brüsszel és a nyugati elit mindeközben leszerepelt a radikális iszlamista terrorizmus elleni harcban, a terror állandósult, a támadásokat és atrocitásokat már az elfogult média is egyre nehezebben tudja elhallgatni.

Fodor szerint érthető, miért retteg az elit a népakarattól. „Az uniós bürokrácia önkényesen meghozott, veszélyes kényszerbetelepítési tervének népszavazáson való elutasítását nem lehet megkerülni. A népakarattal szemben bármiféle kötelezettségszegési eljárás hiábavaló, a népet nem lehet leváltani” – mondta. A hazai mozgósítás szempontjából fontos, hogy minél többen megértsék: a „nemek” győzelme esetén egyszerre utasíthatjuk el a kényszerbetelepítést, a bevándorlással együtt járó terrorizmust, a nemzeti érdekek elnyomását, és az európai civilizációt veszélyeztető nyugati politikát. Erős Európáért, nem pedig Európa ellen szavazunk, a referendum után pedig számos, az unió jövőjéről szóló vitában kell helytállnunk”.