Belföld
Áder János: A világméretű vízválság elkerülésére kevés időnk maradt
A köztársasági elnök egyedi bélyeget bocsájtott forgalomba a Víz világtalálkozó alkalmából+VIDEÓ
Illés Zoltán, a Magyar Posta Zrt. elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta: a nyolcvanezer példányban kibocsátott bélyeg kiváló eszköz arra, hogy felhívjuk a figyelmet a víz fontosságára, értékére és védelmére. A Laczkó Anita művész által tervezett, hétfőtől megvásárolható, 400 forint névértékű bélyegkisív egy vízből kiemelkedő, vízcseppek alkotta különleges madarat ábrázol - fűzte hozzá Illés Zoltán.
Cakó Ferenc homokanimációjával nyílik meg a rendezvény
Cakó Ferenc víz tematikájú homokanimációjával nyílik meg november 28-án a Budapesti Víz világtalálkozó a budapesti Millenáris parkban. A látványos homokkal megfestett filmjeiről ismert művész kifejezetten erre az alkalomra készített 11 perces animációjában a víz fontossága mellett szerepet kapnak a Földet veszélyeztető vízügyi kihívások és a közös felelősségvállalás is, a záró képben pedig megjelenik a rendezvény A víz összeköt szlogenje - olvasható a szervezők közleményében.
A Millenáris park színháztermébe szervezett konferencia megnyitóján magyar és külföldi meghívott vendégek, állam- és kormányfők, miniszterek, világszervezetek, finanszírozási intézmények képviselői, nagykövetek és döntéshozók vesznek részt.
Az Áder János köztársasági elnök fővédnökségével és Magyarország kormánya által a Víz Világtanáccsal együttműködésben szervezett eseményt és a hozzá kapcsolódó tematikus fórumokat és Vízipari Szakkiállítást november 28-a és 30-a között tartják a Millenáris parkban. A konferenciára meghívást kaptak a víz, a szanitáció és a fenntartható vízgazdálkodás témaköreivel foglalkozó ENSZ-intézmények és más szakmai nemzetközi szervezetek, továbbá a politika, az üzleti és a tudományos élet szakmai képviselői. Az esemény stratégiai célja, hogy sikeresen összekapcsolja a politikai döntéshozatali folyamatokat a tőke, a tudás, a technológia által kínált megoldási lehetőségekkel és a kulcsszerepet játszó civilszférával, továbbá, hogy inspirálja a 2015-2030 közötti időszakra elfogadott fenntartható fejlesztési célok, és a Párizsi Megállapodás vízgazdálkodási vonatkozásainak gyakorlati megvalósítását, valamint segítse az ezekhez szükséges intézményrendszeri reformokat.