Belföld
Amerikai pénzek a választási kampányban

A baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje nemrég egy podcast műsor vendégeként buktatta le saját magát és politikai közösségét. A műsorban szóba került a kampánytámogatás is. Ennek kapcsán Márki-Zay több olyan kijelentést is tett, amiből egyértelműen kiderül, a baloldal kampányát Amerikából finanszírozták, ráadásul a Soros-szervezetek is feltűnnek a háttérben.
Márki-Zay a kampánypénzek kapcsán ígéretet tett rá, hogy azok elszámolását nyilvánosságra hozza, ez azonban eddig még nem történt meg. A műsorban azonban a baloldal bukott jelöltje elmondta, nemrég kaptak kézhez egy 42 ezer sorból álló elszámolást.
Ehhez Márki-Zay hozzátette, hogy még júniusban érkezett több száz millió forint támogatás az Egyesült Államokból egy alapítványtól. Az alapítvány az az Action for Democracy volt, amely már a kampány legelején is aktívan támogatta a baloldalt.
Az utalás a Mindenki Magyarországa Mozgalom számlájára érkezett. A mozgalom habár aktívan részt vett a kampányban, akárcsak a többi baloldali párt, a papírforma érdekében hivatalosan egyesületként működött. Ez azonban felvet egy-két problémát, hiszen a politikai pártokra sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak.
A jelenleg hatályos törvények értelmében ugyanis párt nem fogadhat el névtelen adományt, valamint külföldi szervezettől és nem magyar állampolgárságú természetes személytől vagyoni hozzájárulást. E törvényi előírás azonban nem köti az egyesületeket.
Az Action for Democracy egyébként már a kampány korai szakaszában aktívan segítette a baloldalt, és ahogyan a DatAdat cégcsoport, úgy ez az alapítvány is Bajnai Gordonhoz és köréhez kapcsolódik . Mint ismeretes, a DatAdat cégcsoport felelős a feltételezések szerint azokért a kéretlen, tömegével kiküldött kampány SMS-ekért, amelyek a baloldalra való szavazásra buzdítottak.
Az Action for Democracy elnöke egyébként az a Korányi Dávid, aki több szállal is kötődik mind Bajnai Gordonhoz, mind pedig a Soros-szervezetekhez. A szervezet óriási energiákat mozgatott meg a magyar választás befolyásolása érdekében, hiszen mint korábban írták, Magyarország – és a magyarországi országgyűlési választások – a „globális demokrácia megvédéséért” vívott háborújuk első harctere.
Ennek keretében New York városközpontjában a Time Square egyik óriáskivetítőjét is kibérelték, amelyen szavazásra buzdították a magyarokat angol nyelven. A szervezetet vezető Korányi egyébként nem sokkal a 2019-es önkormányzati választások után tűnt fel újra mint Karácsony Gergely főtanácsadója.

Politikai karrierjét azonban Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején kezdte, majd Bajnai Gordon külpolitikai főtanácsadója lett. A Kontra tavasszal azt is kiderítette, hogy a tanácsadó 2009 szeptemberében elkísérte a volt kormányfőt a Soros–Rockefeller-egyeztetésre is.
Korányi a Pozsonyban székelő Globsecnél stratégiai tanácsadó, a szervezetet a Soros nevével fémjelzett Nyílt Társadalom Alapítvány támogatja. Energiadiplomáciai vezető munkatárs a szintén Soros által támogatott, Washingtonban székelő Atlantic Councilnál. Tagja az ECFR-nek, a European Council of Foreign Relations pán-európai agytrösztnek, amelyet a Soroshoz köthető Open Society Found alapított, és óraadó tanár volt azon a Johns Hopkins Egyetemen, ami igazi gyűjtőhelye a Soros-híveknek.
Az Action for Democracy szervezet tanácsadó testületének elnöke, a magyar származású írónő, Kati Marton is szoros kapcsolatban áll Soros Györggyel. Kati Marton korábban a Soros-féle Human Rights Watch és a New America Foundation elnöki posztját is betöltötte, de tevékeny a CEU körül is.
Nem meglepő tehát, hogy a Soros-szervezetek megpróbálják Márki-Zay Pétert hitelteleníteni, hiszen ezek alapján felmerül a választási törvény kijátszása és végső soron a választási csalás kísérlete is a baloldal részéről.