Ajánló

Megizzasztotta a Sporting Nagyékat

Kézilabda. Hullámzó teljesítménnyel győzött a Szeged a Plock ellen

Mindkét csapatunk győzelemmel kezdett idegenben a férfi Bajnokok Ligája kieséses szakaszában: a Szeged 22–20-ra nyert Plockban, a Veszprém pedig 30–28-ra verte a Sportingot a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

A plocki mérkőzés előtt mindkét spanyol edző dicsérte az ellenfelét, nem érdemtelenül. A Xavier Sabaté irányította Plock remekül kezdett, s a 15. percben már 7–3-ra vezetett. Ekkor Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője időt kért, amely hatásos volt, mert csapatunk védekezése feljavult, és Mario Sostaric vezérletével egy 5–0-s sorozattal átvette a vezetést, az első félidő után pedig döntetlen volt az állás. De hogy ne legyen unalmas a mérkőzés, arról Baloghék gondoskodtak, néhány pontatlan lövéssel és eladott labdával a Plock már három góllal is vezetett (18–15). A tőle szokatlanul nyugodt Pastor a 48. percben időt kért, s ez újra hatott, mert Bodó Richárd bombáival a Szeged kiegyenlített, majd a vezetést is átvette. Joan Canellas két találatával bebiztosította a 22–20-as győzelmét.

Nagyon lelkesen kezdett az először a legjobb 16 közé jutó Sporting is Veszprém ellen, három perc alatt három góllal (3–0). Ugyanúgy, mint Pastor, kollégája, David Davis is a 15. percben kért időt, azonban Lékai hiába egyenlített (10–10), az első félidőben nem látszott a két csapat közti osztálykülönbség. A másodikban is csak a hajrában derült ki, amihez Sterbik Árpád remek védései is kellettek (30–28). Így a Veszprém is kétgólos előnnyel várhatja a visszavágót.

A férfi EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában a Tatabánya csapata 29–26-ra győzött a horvát RK Nexe vendégeként, s ezzel már bejutott a negyeddöntőbe. Négy vereség után javított a Balatonfüred, amely 35–34-re legyőzte a spanyol BM Logrono La Rioja csapatát Veszprémben, de már nem juthat tovább.