Ajánló

Csak egy védelmi hiba hiúsította meg a bravúrt

A Ferencváros az első adódó lehetőségét kihasználva vezetést szerzett a Bayer Leverkusen ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Ryan Mmaee a nyolcadik percben megszerezte a Fradinak a vezetést
Fotó: AFP/Marius Becker

A 8. percben Zubkov kitűnő labdával ugratta ki Tokmacot, akinek pontos centerezését Ryan Mmaee könnyedén a kapuba belsőzte. Még utána is a Fradi volt veszélyesebb néhány akció erejéig, ám aztán a németek átvették az irányítást, Dibusz Dénes két bravúrral óvta az előnyt. A 37. percben Palacios lövését már nem védhette. Közvetlenül utána Vécsei gólját kezezés miatt, majd a játékrész utolsó perceiben Tah találatát lökés miatt érvénytelenítette a játékvezető. A második játékrészben a Leverkusen uralta a játékot, nagyjából 70 százalékban birtokolta a labdát, kénytelen volt bevetni leghíresebb mezőnyjátékosait, az addig pihenő Schicket és Bellarabit is. Alig néhány támadással később meglett az eredménye – de a Ferencváros ezért önmagát okolhatta, Samy Mmaee hibázott, majd Civic elpasszolta a labdát, a 18 éves ifjú csillag, Florian Wirtz pedig kihasználta a lehetőséget (2–1). Sajnos a második félidőben a Fradi már szórványosan sem tudta veszélyeztetni a németek kapuját, a mérkőzés teljes képére jellemző, hogy a mezőny legjobb magyarja Dibusz Dénes volt. A Ferencváros kikapott, de megmutatta, hogy helye van az Európa-liga csoportkörében. A csoport másik mérkőzésén Betis–Celtic 4–3.