Magyar Hírlap online

2012. február 12., vasárnap, Lídia, Lívia
2010-03-08

A Real Madrid megelőzte az FC Barcelonát Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Labdarúgás. Sir Alex Ferguson szerint három csapat maradt esélyes a bajnoki aranyéremre Angliában

A Barcelona csak döntetlenre volt képes Almeríában, így a Sevillát hazai pályán nagy nehezen legyűrő Real Madrid átvette a vezetést a spanyol bajnokságban.

Angliában Sir Alex Ferguson szerint hármas befutó lesz a bajnoki címért.

A bajnoki címvédő Barcelona a középmezőny végén kullogó Almeríához látogatott a múlt hét végén. A hazaiak kétszer is vezetést szereztek: előbb Cisma révén, majd Puyol öngóljával került előnybe az Almería, de Messi mindkétszer egyenlíteni tudott, így a Barcának be kellett érnie az egy ponttal.

A forduló előtt a listavezető Barcelonától két ponttal lemaradó Real Madrid azzal a tudattal léphetett pályára a Santiago Bernabéuban, hogy ha megveri a Sevillát, akkor beéri az ősi riválisát. A Real neki is esett az andalúz csapatnak, de mégis a vendégek szereztek vezetést Xabi Alonso öngóljának köszönhetően. Az 52. percben Iker Casillas benézte Dragutinovic távoli szabadrúgását, s már 2–0 volt a Sevillának. Pellegrini rögtön váltott, s beküldte Van der Vaartot és Gutit, s ennek perceken belül meg lett az eredménye: előbb Ronaldo szépített, majd egy szöglet után Sergio Ramos már az egyenlítésnek örülhetett.

A Real nem állt le, s a mérkőzés hosszabbításában Van der Vaart kicsikarta a győzelmet csapatának, mellyel a Madrid pontban beérte, s jobb gólkülönbségével meg is előzte a Barcelonát.

A vendégek vezetőedzője, Manolo Jimenez szerint nem szégyen kikapni a Real otthonában. „Sok Real Madridot láttam már, de eddig ez a legjobb. Villámgyors, erős focit játszottak, erről híresek. Tiszta helyzeteik voltak, míg mi ellentáma­dá­sokkal próbálkoztunk. Nem adtuk fel, keményen küzdöttünk, de lehetetlen volt megállítani ezt a Real Madridot, amelynek remek játékosai vannak” – mondta Manolo Jimenez.

A hazaiak vezetőedzője, Pellegrini szerint még közel sem dőlt el a bajnokság. „Fontos, hogy mi vezetjük a tabellát, de a legfontosabb az, hogy csak magunkkal foglalkozzunk. Innentől kezdve az a csapat nyeri a bajnokságot, amelyik kevesebbet hibázik. Még nem ért véget a szezon, 39 pont még szerezhető, és a Barcelona is tovább harcol az első helyért” – nyilatkozott Pellegrini.

Angliában is a célegyenesbe fordultak a csapatok a bajnoki címet illetően. Sir Alex Ferguson szerint három együttesnek van esélye a végső győzelemre. „Az Arsenal is beszállt a versenybe, s neki van a legkönnyebb sorsolása. Érdekes befutó lesz. A Chelsea veresége (a Manchester City ellen) jól jött számunkra, de még sok nehéz mérkőzés vár ránk” – mondta az élen álló Manchester United skót menedzsere. A Wolves elleni győzelmével ugyanis az Manchester United megelőzte a Chelsea-t két ponttal, míg a Burnley-t legyűrő Arsenal pontban utolérte a londoni kékeket, akik egy meccsel kevesebbet játszottak.


Eredmények

Primera División, 25. forduló: Almería–Barcelona 2–2, Real Madrid–Sevilla 3–2, Deportivo–Tenerife 3–1, Espanyol–Villarreal 0–0, Málaga–Xerez 2–4, Mallorca–Sporting Gijón 3–0, Osasuna–Getafe 0–0, Athletic Bilbao–Valladolid 2–0. Premier League, 29. forduló: Arsenal–Burnley 3–1, West Ham–Bolton 1–2, Wolverhampton–Manchester United 0–1, Everton–Hull City 5–1

FA-kupa, negyeddöntő: Fulham–Tottenham 0–0, Portsmouth–Birmingham 2–0, Reading (II. osztály)–Aston Villa 2–4, Chelsea–Stoke City 2–0

Serie A, 27. forduló: Fiorentina–Juventus 1–2, Roma–Milan 0–0, Atalanta–Udinese 0–0, Bari–Chievo 1–0, Bologna–Napoli 2–1, Cagliari–Catania 2–2, Palermo–Livorno 1–0, Sampdoria–Lazio 2–1, Siena–Parma 1–1

Bundesliga, 25. forduló: 1. FC Köln–Bayern München 1–1, Werder Bremen–Stuttgart 2–2, Hamburg–Hertha 1–0, Frankfurt–Schalke 1–4, Freiburg–Hannover 1–2, Wolfsburg–Bochum 4–1, Dortmund–Mönchengladbach 3–0, Nürnberg–Leverkusen 3–2, Hoffenheim–Mainz 0–1

Károly Gábor

 


Belépés




| Regisztráció

Legolvasottabb cikkeink

Magyar lélek Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

„Magyarországnak semmi értelme” Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Kertész Imre az identitásunkat gyalázta, és jövőnket is kétségbe vonta a Le Monde-ban

Provokálják a civil tömeget Bővebben a mai Magyar Hírlapban

A békemenet sok százezer résztvevőjét sértette meg durván Ulrike Lunacek

ORBÁN: EL AKARTAK MOZDÍTANI

A miniszterelnök helyzetértékelésével kezdődött szerda este Egerben a Fidesz kihelyezett frakcióülése

Leantiszemitázták hazánkat Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Magyar vadliberálisok fújták a passzátszelet a brüsszeli meghallgatáson

ELHUNYT CSURKA ISTVÁN

In memoriam Csurka István - Az Echo TV különkiadása

Az árok partjai Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Uniós deficit Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

"Mi adhatnánk kölcsön az IMF-nek" Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Orbán Viktor kormányfő a békemenet derűs elszántságát ajánlotta a kétkedők figyelmébe

ORBÁN: A KONSZOLIDÁCIÓ KORSZAKÁBA KELL LÉPNI

Egyoldalas interjú Orbán Viktorral a Le Monde-ban, "Az ember, aki ráijeszt Európára" címmel

TERÍTÉKEN A MAGYAR HELYZET BRÜSSZELBEN

Navracsics: a kormány elkötelezett az együttműködés mellett

Ételosztás Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont