Fejér megye. A 81-es út ügyének megoldása tovább már nem halogatható
„Egy okkal több, hogy szívemen viseljem a történelmi borvidék ügyét. Éppen azzal küzdünk, hogy a szőlősgazdák jelzáloggal terhelt birtokai sorra kalapács alá ne kerüljenek” – mondta el többek között.
– Hogyan kerültek a móri gazdák ennyire lehetetlen helyzetbe?
– A régi állami gazdaság vezetése terhelt jelzálogot a földjeikre. Mi próbáljuk visszafordítani ezt a kártékony folyamatot, hogy a korábban jó hírű borászat ismét méltó rangjára emelkedhessen a településen.
– A móri bornapokra érkező vendégsereget is illene tisztességes minőségű úton invitálni!
– A rossz állapotú 81-es út Mór és Székesfehérvár közötti szakaszának fejlesztésére a kormány már nem egyszer tett ígéretet. Ennek ellenére ezt a fejlesztést mégis kivette a Közlekedési Operatív Programból. Hasonlóképpen égetővé vált a székesfehérvári körgyűrű úrhidai leágazójának megépítése; jelenleg a település csak Szabadbattyán felől, kerülővel közelíthető meg.
– Választókerületéhez tartozik a fazekasainak munkáiról ismert Csákvár is.
– A település mázas cserépedényeiről méltán híres, de ez kevés a helybéliek boldogulásához. A nagyközség és környékének szabályozási terveit érdemes újragondolni, és szerencsés volna „beengedni az ipart” is – lehetőséget biztosítva a munkahelyteremtésre. A pazar nemzeti park területén fekszik a kihasználatlan reptér, amelyből szintén hasznosítani lehetne az egyik részt.
– Mondja ezt mint Mór város Településfejlesztési Bizottságának elnöke. Milyen tapasztalatokat szűrt le a megyei közgyűlésben viselt alelnökségéből, illetve abból, hogy a Fidesznek a 1998 óta minden választásnál kampányfőnöke volt a választókerületben?
– Mindenekelőtt azt, hogy a „földön járok”. Pontosan tisztában vagyok a térség településeinek adottságaival, lehetőségeivel. Tudom, hogy hol, mire van szükség igazán.
Bízom benne, hogy nemcsak a móri, hanem a sárszentmihályi, sárkeszi, jenői, nádasdladányi és kőszárhegyi gazdálkodók érdekében is munkálkodhatom majd, és hogy a közbiztonság helyzete minden településen lényegesen javítható lesz. Ha bizalmat kapok a választóktól, igyekszem olyan eredményt felmutatni majd az egészségügy területén is, amilyennek Móron lehettem tevékeny részese: itt ugyanis a folyamatban lévő milliárdos beruházás fontos elemeként 2010-ben megnyílik az egynapos sebészet.
Kertész Imre az identitásunkat gyalázta, és jövőnket is kétségbe vonta a Le Monde-ban
A békemenet sok százezer résztvevőjét sértette meg durván Ulrike Lunacek
A miniszterelnök helyzetértékelésével kezdődött szerda este Egerben a Fidesz kihelyezett frakcióülése
In memoriam Csurka István - Az Echo TV különkiadása
Orbán Viktor kormányfő a békemenet derűs elszántságát ajánlotta a kétkedők figyelmébe
Egyoldalas interjú Orbán Viktorral a Le Monde-ban, "Az ember, aki ráijeszt Európára" címmel
Navracsics: a kormány elkötelezett az együttműködés mellett