Magyar Hírlap online

2012. február 04., szombat, Csenge, Ráhel
2010-06-04

Irodalom, zene és képregény marketinggel Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Szokatlan környezetben találta magát, aki betévedt szerda este a József Attila Kör JAK-Piknik című, hagyományos könyvheti rendezvényére. Az U26 Djuice Clubshop nem feltétlenül a legszerencsésebb választás, de panaszra nem lehetett okunk, csak akkor, ha a marketing bezavart a képbe: a mobilcég képviselői összekötötték a kellemest a hasznossal, s az irodalmi-vizuális-zenés rendezvény részvevőit olykor-olykor betalálták ajánlataikkal.

Mindegy, ezen gyorsan túltette magát a század visszafogott gyermeke egy köszönöm szépen, nem tud segíteni mondat közbeiktatásával, s azontúl nyugodtan koncentrálhatott a lényegre. Először is Lakatos István háromszoros Alfabéta-díjas képregényrajzoló minitárlatát nyitotta meg Kele Fodor Ákos, majd Hercsel Adél moderálásával Bayer Antal képregénykiadó-szerkesztő, Sárközy Bence, a Magvető Kiadó főszerkesztője, valamint Baranyai B. András és Dorcsinecz János a Roham irodalmi és kulturális magazin képviselői beszélgettek irodalom és képregény kapcsolatáról. Konszenzus nem, inkább hiányérzet született, már ami a honi képregénytermést és annak eladási mutatóit illeti: a béka feneke egyelőre magasabban leledzik, mint az eladott példányszámok tornyának teteje. Egyetértés abban viszont kialakult, hogy ez így nem jó.

A képi világból Sirokai-Szabó Mátyás és Pusztai Gábor fazekakon, bádogereszeken és teknőn előadott, különleges dobjátéka vezetett tovább az irodalom felé. Gerőcs Péter, Nagy Ildikó Noémi, Simon Márton és Tallér Edina első kötetes szerzők felolvasása nem volt zajmentes, de az este egyetlen költő felolvasója, Simon Márton szövegei alatt a közönség csendben volt. A felolvasók mögött a szövegekhez készült illusztrációk jelentek meg a kivetítőkön, köszönhetően a Roham magazin alkotóinak. A szerzőkből aztán Dunajcsik Mátyás azt húzta ki a közös beszélgetésben, hogy örömükben nemigen tudnak még mit mondani könyvük megjelenésével kapcsolatos érzéseikről, de azért igyekeznek nekilátni mihamarabb a másodiknak is. Végül a Gutenberg halott adott koncertet, sajnos nem várták meg annyian, mint amekkora közönséget érdemelt volna a formáció.
Pion István

 


Belépés




| Regisztráció

Legolvasottabb cikkeink

Európa Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Plágiumhecc Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Konrád már diktatúrát érez Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Az író az európai liberálisokat riasztotta a kádár-kor "feltámadása" miatt

Közösen tiltakoznak Konrádék ellen Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Három szervezet is elhatárolódik a hazánk elleni nyugati sajtókampánytól

Van igazság? Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Kiket szolgál a gigantikus pénztartalék? Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Bod: el a kezekkel! - Boros: spekuláció!

ORBÁN BEJELENTETTE: ITT A VÉGE

A miniszterelnök szerint nem lehetetlen a Malév újraindulása

Gauleitert Athénba Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

A BÉKEMENET MEGMUTATTA, HOGY AZ ORSZÁG A KORMÁNY MÖGÖTT ÁLL

Daily Mail: A külföldi média szándékosan hallgatott erről, ez pedig „több, mint felelőtlenség”

Csillagok útján Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Nem mindenki akar rettegni Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Eljött a pillanat, amikor állást kell foglalni

Régi dal: egyedül nem megy Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Ellenzéki szózuhatag: nemcsak a kormányt bírálták, egymásnak is üzengettek a hét végén a politikusok

VIDEÓ - SCHMITT PÁL DOLGOZATA AZ INTERNETEN

Demokrata-kör: Bencsik András műsora

A portugálok Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Nyomoznak a Nap-kelte műsora kapcsán Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt

MI TÖRTÉNT AZ ÚJ SZÍNHÁZNÁL?

Csudai Sándor képriportja