Magyar Hírlap online

2012. február 12., vasárnap, Lídia, Lívia
2010-03-08

Feloszlatnák a szerbiai parlamentet Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Egymillió támogatói aláírással rendkívüli választások kiírását követeli a szerb ellenzék, a gazdasági hanyatlásra hivatkozva. A kormányoldal szerint petícióval nem lehet kikényszeríteni a parlament feloszlatását.

Tomislav Nikolic, az ellenzéki Szerb Haladó Párt (SNS) vezetője a hét végén jelentette be, hogy az egy hónapja tartó akció keretében már csak néhány ezer aláírás hiányzik az egymillióból. Az SNS mellett a Vojislav Kostunica vezette Szerb Demokrata Párt és az ugyancsak nemzeti jobbos Új Szerbia is előre hozott választásokat követel, az utóbbi párt aktivistái külön 170 ezer aláírást gyűjtöttek össze. Érvelésük szerint a kormányváltást a súlyos gazdasági helyzet, a teljes kilátástalanság és a reálbérek húszszázalékos csökkenése teszi elkerülhetetlenné.

Az Európai Szerbiáért kormánykoalíció azonban – amelyet négy mandátumukkal a magyarok is támogatnak – nem tulajdonít nagy jelentőséget az ellenzéki kezdeményezésnek, mondván, hogy parlamenti többségük vitathatatlan (a 250 tagú parlamentben 126 képviselőjük van), ezért folytatják a kormányzást. Boris Tadic elnök, a Demokrata Párt vezetője bejelentette, hogy 2012-ig, vagyis a rendes időpontig nem lesz új választás Szerbiában, mivel most „sokkal fontosabb” feladatok állnak az ország előtt. Szerinte épp azok a pártok kérik az újabb megmérettetést, amelyek kormányzásuk alatt előidézték a mostani súlyos gazdasági helyzetet.
J. Garai Béla

 


Belépés




| Regisztráció

Legolvasottabb cikkeink

Magyar lélek Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

„Magyarországnak semmi értelme” Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Kertész Imre az identitásunkat gyalázta, és jövőnket is kétségbe vonta a Le Monde-ban

Provokálják a civil tömeget Bővebben a mai Magyar Hírlapban

A békemenet sok százezer résztvevőjét sértette meg durván Ulrike Lunacek

ORBÁN: EL AKARTAK MOZDÍTANI

A miniszterelnök helyzetértékelésével kezdődött szerda este Egerben a Fidesz kihelyezett frakcióülése

Leantiszemitázták hazánkat Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Magyar vadliberálisok fújták a passzátszelet a brüsszeli meghallgatáson

ELHUNYT CSURKA ISTVÁN

In memoriam Csurka István - Az Echo TV különkiadása

Az árok partjai Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Uniós deficit Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

"Mi adhatnánk kölcsön az IMF-nek" Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Orbán Viktor kormányfő a békemenet derűs elszántságát ajánlotta a kétkedők figyelmébe

ORBÁN: A KONSZOLIDÁCIÓ KORSZAKÁBA KELL LÉPNI

Egyoldalas interjú Orbán Viktorral a Le Monde-ban, "Az ember, aki ráijeszt Európára" címmel

TERÍTÉKEN A MAGYAR HELYZET BRÜSSZELBEN

Navracsics: a kormány elkötelezett az együttműködés mellett

Ételosztás Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont