Európai figyelmeztetés a román kormánynak

Bővebben a mai Magyar Hírlapban
A A A

Tegnap ismét nyílt levélben szólította fel a Fidesz a szocialistákat a romá­niai jogsértések leállítására. Nyilatkozatot adott ki az Európai Néppárt elnöke, Wilfried Martens is, aki súlyos aggodalmait fejezte ki. Hangsúlyozta, hogy Victor Ponta miniszterelnöknek „azonnal fel kell hagynia az elfogadhatatlan gyakorlatokkal, amelyeket az Európai Unió egyik országában sem tűrhetnek el”.Ide kattintva olvashatja a teljes cikket

Hyde Park - Szóljon Ön is hozzá! - Regisztráció
Kérjük, csak a témához szóljanak hozzá és tartózkodjanak a becsmérlő, trágár szövegektől.
Cikkeink kommentálásához regisztráció szükséges.
Eddigi hozzászólások száma: 29

Hozzászólások:

Ponta meg magasról lexarja és csinálja tovább. Ennyit az unióról, a nato-ról és a szövetségről. Kár, hogy nincs erős hadseregünk! :-(

Ponta a saját alkotmánybírósági döntéseket is le-
sz@rja,ugyhogy szánalmas erőlködés ez a figyelmeztetés!!

A Fidesz a saját politikai kultúrájának lekoppintása, egy "bátrabb" alkalmazása ellen képmutató módon tiltakozik. Orbán Viktornak igaza lett a magyar unortodox megoldások a gazdaság és sajnos a demokráciával való visszaélés terén követőkre fognak találni az Únión belül. Mostmár egy másik posztkommunista ország Románia sem szégyenl "avantgard" lenni. A demokrácia kiforgatását Mečiar alkalmazta először a deklarációk szintjén a demokrácia felé tartó posztkommunista országok vezetői közül. Neki ezért nem sikerült bevinnie országát az Únióba. Most Magyarország és újabban Románia eleveníti föl a Mečiari eszmét, okosabban, Úniós beltagként ...?!

ROMÁNIA ÉS A ROMÁN POLITIKA, EDDIG IS ÉS EZUTÁN IS SZ..ARIK AZ ILYEN ÉS EHHEZ HASONLÓ FIGYELMEZTETÉSEKRE! EZ CSAK EGY LÁTSZAT NAGY CIRKUSZ, ÉS MINDEN MEGY TOVÁBB A RÉGI ELKÉPZELÉSEIK SZERINT! MÉG A VÁLLUKAT IS MEGFOGJÁK VEREGETNI, HOGY SEGÍTENEK PUSZTÍTANI A MAGYART! HIAZEN EZ ÉRDEM AZ UNIÓBAN MANAPSÁG!

A szőröstalpú román az szőröstalpú román volt 100 éve is,meg szőröstalpú román maradt a XXI. századra is. Csicska tolvaj cigánybanda !

Szegény 3. és 6. Hozzászólók! Önök mit tudnak erről a tákolt országról? Mit tudnak arról, hogy 22 évvel az őrült Ceausescu elpusztítása után is LEHETSÉGES - a román néplélek egyszerűsége miatt- BÁRMIT MEGTENNI VELÜK? No meg, a háttérben ügyködő "VILÁGKORMÁNY" NEM AKAR MEGERŐSÖDŐ NEMZETI KISEBBSÉGEKET Európa területén. Talált tehát egy gátlástalan "római jellemet"-ez ponta, aki bármit megtesz, értik bármit! De hogy annak mi köze van a hazai viszonyokhoz, azt már csak Önök tudhatják, akiknek MINDENRŐL hazánk miniszterelnöke jut eszébe. Nevetséges!

Szomorú, hogy Dr.(!) Tarr Ferenc a román néplelket minősíti. Ez a nemzeti gőg, amely félállati sorban élő idiótáknak tekinti a szomszádos népek többségét, hihetetlen károkat okoz Magyarországnak. Dr.(!)Tarr egy "világkormány" létét feltételezi, amely azon munkálkodik, hogy a magyarságnak ártson.Ennek a beteges agyszüleménynek veti alá a román belpolitikai változások (ha mégoly kedvezőtlenek is) értékelését.

10.ezmarigen.Nem szivesen szólok bele mások vitájába,nehogy aztán mindkettő megverjen,de meg kell mondanom Dr.TARR Ferenccel egyetértek.Itt a román emberek érzékenységét ne féltse az akinek a népét bőgatyás moslékzabálónak titulálták.Majdcsak tulélik.Azonban a magyarokra valóban nagy veszélyek leselkednek.Ez már azóta igy van ,amióta a rómaiak a Duna keleti oldalára azt mondták:ott oroszlánok vannak.Emberi gyengeség: amitől vagy akitől félünk el kell pusztitani.....Bocsi.

ezmarigen.Szomorú,hogy egy olyan ember formál jogot arra,hogy véleményt nyilvánítson valamiről,akinek fogalma sincs az adott témáról.Élt már huzamosabb ideig ön a románok között?Az igazi románok között,a hegyeken túl,nem az erdélyi románok között!Feltételezem,hogy nem,tehát fogalma sincs arról,hogy milyen emberek,milyen a jellemük,életvitelük,igényeik,stb.Kár hangzatos nagy szavakkal dobálózni,hogy "nemzeti gőg,az igazat,hogy a román nép 80 % igénytelen,sunyi,és utálja a más nemzetiségűt,azt csak az tudja,aki mellettük él,élt.Tisztelet a kivételnek,mert a maradék 20 % tisztességes,értékes ember.Dr.Tarrnak maximálisan igaza van,ön pedig,hiteltelen,mert nem él közöttük.Egy dologban viszont tiszteletre méltó a román nép,nevezetesen az összetartásban.A saját fajtáját maximálisan támogatja(ismeretlenül is)otthon vagy a világ bármely pontján.Ami ugye a mi magyar népünkről sajnos a legnagyobb jóakarat mellett sem mon

...mondható el!!

A roman nep naiv,mindent el lehet vele hitetni.Ha azt mondjuk nekik,hogy ott egy kinai lampat lat,elhiszi...Ami az osszetartast illeti:feltetel nelkul osszetartanak,barmilyen korulmenyek kozott!!Legyen 10 part a parlamentben,ellenzekiekkel eggyutt ,ha meg kell vedeni a hazat,mindenben egyetertenek!Sajnos a magyarok atka az ellenkezoje,ezert nem jutunk egyrol a kettore!!A roman nep misztikaval van teli,melyen vallasosak,a papok iranyitanak mindent a hatterbol....Az eletuk egy hokusz-pokusz!

A magyar politikusok és újságírók miért foglalkoznak annyit a román belpolitikával?Van ide haza is söpörni való nem kell a szomszéd országba menni söprögetni!Vagy ez csak azért van mert meghiúsították a Nyírő féle temetést és ezzel akarnak visszaütni?Gyenge lábakon áll a magyar politika a románokkal szembe!Kövér úr nézett m,ár tükörbe és ha igen szembe is köpte magát ,mert azt kellett volna tennie.A vörös katona nagypapa miatt is,mert abból élt és nagyon jól a család egész 1989-ig!

15.Saját tanácsodat neked sem árt megfogadnod.Tudod...már ami a szembeköpést illeti.Feltéve persze,ha magyarnak vallod magad.Beírásaid alapján azonban én nem feltételezem rólad,hogy magyar lennél!

Ez a szép szál oláh legény, sohase járt a Catániai egyetemre, mint ahogy az önéletrajzában leírta. Az egyetem vezetője,Antonino Recca nyilatkozta. ----Ismerős ez a diploma hazudozás nálunk is.---Van aki még dobozol, van aki meg szóvivő.-Az biztos, hogy az rmdsz is szégyellheti magát,-liberálisok!

3. ezmarigen,6. hazudnikell
Nagyon sajnálatos, hogy ilyen buta emberek is hozzászólnak ehhez a témához mint ti vagytok!!!
És főleg ilyen ökör módon!!

Isten ments, hogy lenézném én a jó oláh népet! Ismerem, Creanga, Kogalniceanu, Sadoveanu műveit, hallom Enescu zeneműveit. Becsülöm őket azért, amit át kellett élniük az évszázadok során a Kárpátokon kívül, hol a török, hol a tatár, hol a görög, stb. Át is szivárgott egy részük Erdélybe, s vált transszilvánná: ŐK MÁSOK, mint az oltyánok, moldovánok! Uram! Szegények, csak TÚLÉLNI AKARTAK MINDIG. Ezért viselnek el mindent. Új keletűen pedig, a francia diplomáciai ármánykodás eltanulásával VESZÉLYES TÉNYEZŐVÉ, DESTABILIZÁLÓ TÉNYEZŐVÉ váltak: ennek lényegét az egyszerű székely megfogalmazása fejezi ki a legsommásabban:" Ugyan, az oláj?Akkor is hazudik, amikor kérdez!"

PONTÁNAK MINDENT EL FOGNAK NÉZNI. AZ ANTANT ÉLT, ÉL ÉS ÉLNI FOG! - AMI ŐONTÁNAK CATANIA, AZ BOKROS LAJOSNAK PANAMA: A "VÖRÖS SEGÉLY"

A csűrhe román nép (nemzetiségtől függetlenül) nincs tisztába hogy a ceausescu rezsim utodait helyezte kormányba!Mintahogy a honi magyarság butábbik része is az mszmp utodait támogatja az mszpés-lmp-dk tolvaj bandával.

a román kormány a hazugságra .és tolvajlásre épűlt,őket soha nem választota senki,csak a PD-L pártbol el árultak őket igy kerűltek tőbségben a parlamentben,egy olyan kormány,hogy a java miniszterei mind űgyéségi nyomozás allat álnak,a Ponta komunista kormány célja hogy a bűnős minisztereket fel mencse,sőt még Adrian Nastaset is meg kegyelmezni, minden tőrvényeket és az alkotmány biroságnak megváltoztaták a műkődését,egy raszista kormány.

Ez a bunkó olyan primitív,mint a Fleto.A bizonyítványok sántítanak bizony.Viszont ne higyje senki,hogy az egész csak úgy megy,"legmagasabb" felhatalmazás nélkül!Találtak a zs1dók egy komcsi strómant,aki majd kiárusítja nekik az országot.

18.3-as,6-os barmok áttelepített szekusok.

Markó már azt hangoztatja, hogy újra kell gombolni a kabátot!-Jól látod 23.szóda. Ott sündörögnek már a keselyűk a konc felett!

Akar még valaki szocikra és libikre szavazni ezen a világon??

10. ezmarigen: kicsit nagyon mellébeszélsz - talán a magyarságnak jobb lenne ha Tirgovistyébe, vagy Bukarestbe távoznál - az ottani "néplélek" megfelelne a tiednek...

AZT szeretem az EP gombnyomogatóiban,hogy nem ismerik a kettös mércét---

Láttam egy Markót tegnap a TV-ben...kopasz,hasonló szakáll..3 évet kapott..Tud valaki róla valamit?

Azoknak, akik reagáltak a hozzászólásomra, azt javaslom, hogy alkalom adtán terítsenek ki maguk elé egy Európa térképet. Vegyék sorra a szomszédainkat abból a szempontból, hogy milyen viszonyban vagyunk velük. Majd nézzenek utána, hogy hogyan állunk az Únió intézményei ellen folytatott szabadságharcunkkal és végül vegyék hozzá az elmúlt két év ámokfutását az USA-hoz fűződő viszonyunk terén. Végül válaszoljanak arra a kérdésre, hogy minden rendben van-e. Ha a válasz igen lenne a magyar társadalom nagyobbik felétől, akkor egyértelmű, hogy a 21. sz.-ban fog végleg elveszni a magyarság.

ezmarigen: megmondanád miért irogatsz hülyeséget? Elrabolták az ország 2/3-át, majd rugdosnak visszafelé ezek a "kedves, jóravaló" szomszédok, és nekünk az lenne a dolgunk, hogy ezt meg is köszönjük? Ugyan már csak nem ennyire buta?

ezmarigen: ne ferdítsen, Dr Tarr Ferenc nem így minősít, ez Önre jellemző, és ajánlom a történelemben való elmélyülését, hogy kinyíljon a szeme végre, mi miért van. Tudja ok és okozat.