Magyar Hírlap online

2012. február 13., hétfő, Ella, Linda
2008-10-06

Napenergia hasznosításával felére csökkenti bázisállomásai energiaigényét a Pannon

Napelemmel felszerelt bázisállomást épített a Pannon a Fejér megyei Baracskán. A 17 napelempanel az adótorony energiafelhasználásának felét biztosítja.
A Pannon az idén áprilisban, a Föld napja alkalmából jelentette be, hogy 2011-ig 24 százalékkal csökkenti éves szén-dioxid-kibocsátását. A hálózati infrastruktúra felel a vállalat energiafelhasználásának jelentős hányadáért, így a napenergiával működő bázisállomások létesítése az egyik első lépés a vállalás teljesítése felé.

A tizenhét napelempanel névleges teljesítménye egyenként 160 Wp, a hazánkban jellemző fényviszonyokkal kalkulálva a napelemek az évi 10-11 ezer kWh fogyasztású bázisállomás energiaigényének mintegy felét képesek fedezni. Egy a baracskaihoz hasonló bázisállomás üzembe helyezésével évente 2,2 tonna szén-dioxid kibocsátásától lehet megóvni a környezetet. Napelemes adótornyok felállítása pillanatnyilag csak hosszabb távon térül meg, de az energiaárak növekedésével mindinkább előtérbe kerülnek a megújuló energiaforrások.

"A Pannon lépése szervesen illeszkedik a vállalat hosszú távú jövőképébe – mondta el Ove Fredheim, a Pannon vezérigazgatója. – Stratégiánk legfontosabb elemei az energiafelhasználás csökkentése, a mobiltelefonok és hálózati berendezések újrahasznosítása és az épülő új irodaház, melynek tervezésekor – Magyarországon egyedülálló módon – a környezetvédelmi szempontok játszották a legfontosabb szerepet."

A Pannon nyolc évvel ezelőtt vezette be az első újítást, mely jelentősen csökkentette a bázisállomások környezeti terhelését. 2000 óta fokozatosan átállt a szabad levegős hűtésre, és jelenleg az adótornyok kilencven százaléka ezt a megoldást használja, amellyel jelentős mértékben csökkenthető a légkondicionálók energiaigénye, így a szén-dioxid-kibocsátás is. Az irodaház-építés és az infrastruktúrafejlesztés mellett a Pannon üzleti folyamatainak más pontjain is keresi az energiatakarékos és környezettudatos újítások lehetőségét, így például élenjárónak számít a társaság a papírmentes irodai folyamatok alkalmazása terén is.

További információ: www.kozelakornyezethez.hu

 


Belépés




| Regisztráció

Legolvasottabb cikkeink

Magyar lélek Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

„Magyarországnak semmi értelme” Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Kertész Imre az identitásunkat gyalázta, és jövőnket is kétségbe vonta a Le Monde-ban

Provokálják a civil tömeget Bővebben a mai Magyar Hírlapban

A békemenet sok százezer résztvevőjét sértette meg durván Ulrike Lunacek

ORBÁN: EL AKARTAK MOZDÍTANI

A miniszterelnök helyzetértékelésével kezdődött szerda este Egerben a Fidesz kihelyezett frakcióülése

Leantiszemitázták hazánkat Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Magyar vadliberálisok fújták a passzátszelet a brüsszeli meghallgatáson

Az árok partjai Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Uniós deficit Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

"Mi adhatnánk kölcsön az IMF-nek" Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Orbán Viktor kormányfő a békemenet derűs elszántságát ajánlotta a kétkedők figyelmébe

ORBÁN VIKTOR: HIGGADT, NYUGODT TÁRGYALÁSRA VAN SZÜKSÉG AZ UNIÓVAL

" A helyzet, hogy bele akarnak szólni abba, hogy miként éljünk, de ebből nem kérünk"

A szükség az úr Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

TERÍTÉKEN A MAGYAR HELYZET BRÜSSZELBEN

Navracsics: a kormány elkötelezett az együttműködés mellett

Szerenád szólt a Rózsadombon Göncz Árpádnak Bővebben a mai Magyar Hírlapban

„Hemzsegtek köreiben a diktatúra volt emberei”