Magyar Hírlap online

2010. szeptember 02., csütörtök, Rebeka , Dorina
2010-03-02

Zuschlag-per: hiányos a vádlotti sor Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Az ügy egy védője szerint a baloldali politikai vezérkarnak tudnia kellett a bűncselekményekről

További védőbeszédek meghallgatásával folytatta tegnap a Bács-Kiskun Megyei Bíróság a Zuschlag János és tizenöt társa – köztük több egykori szocialista politikus – ellen indított büntetőper tárgyalását. Azok az ügyvédek nyilatkoztak, akiknek védenceit nem bűnszervezetben történt csalás elkövetésével vádolta meg az ügyészség.

A tizedrendű vádlott védője szerint a baloldali politikai vezérkarnak tudnia kellett arról, hogy a Zuschlaghoz köthető fiktív szervezetek pályázatokon elnyert pénzeiből finanszírozták a baloldali ifjúsági szervezet működését. Azt mondta: „Az a meggyőződésem, hogy a vádlotti széksorok hiányosak, és nincs ember Magyarországon, aki ne lenne tisztában azzal, hogy ez az ügy nem elsősorban Zuschlag Jánosról és vádlott-társairól szól.” Az ország morális válságának példájaként említette azt, hogy a korábban Baranya megyei rendőrfőkapitányként tevékenykedő, nagyhatalmú Lusztig Péter telefonbeszélgetéseket folytat az elsőrendű vádlottal, és ígéretet tesz a „hathatós segítségre”, majd tanúkénti meghallgatása során kijelenti, hogy mindaz, amit mondana, államtitok. Az ügyvéd szerint a mese kategóriájába tartozik, hogy egy képviselőjelölt nem tudja, milyen pénzből finanszírozták a kampányát.

A bíróság március 31-én hirdet elsőfokú, várhatóan nem jogerős ítéletet. A bűnszervezet tagjaként, különösen nagy kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt indított ügyet másodfokon a Szegedi Ítélőtábla tárgyalhatja.
MH

 


Belépés




Belépés | Regisztráció

Legolvasottabb cikkeink

Ember Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Aljas rémhírterjesztők Bővebben a mai Magyar Hírlapban

A szocialista segéderők elindították a rágalomhadjáratot Orbán Viktor ellen

Alaposan bekattant a volt szocialista Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Gyurcsány és Bajnai hazugságai téphették meg az idegeit

Gergényi az elszámoltatás küszöbén Bővebben a mai Magyar Hírlapban

A korábbi budapesti főrendőrt is meghallgatná a 2006-os véres eseményeket vizsgáló bizottság

Végre! Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Menekülne a népharag elől az MSZP Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Navracsics Tibor: Az országpusztító szocialisták az önkormányzatokban építenék újjá magukat

TILTAKOZNAK A SZOCIALISTÁK TÓTH JÓZSEF JELÖLÉSE ELLEN

MSZP: „A Fidesz újabb ocsmány trükkje”

Agassi kérdez Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Pribékek Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

ÁMOKFUTÓ GYILKOLT POZSONYBAN

Egy roma család hat tagját lőtte le egy középkorú férfi

A székházat megvédeni nem kell félnetek... Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Kétszer is beszélt Gyurcsány az egykori rendőrfőkapitány-helyettessel